II. Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasına başvurular başladı

Ana Sayfa » MAGAZİN » II. Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasına başvurular başladı
II. Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasına başvurular başladı

Türkiye’nin 49 yıllık en köklü sanat ve kültür dergisi Milliyet Sanat’ın, heykel sanatının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “II. Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasına başvurular başladı. Bu yıl Mesa Holding’in sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan yarışmada; eserlerini sergileme fırsatı bulamayan yetenekli sanatçıların görünürlüğünü artırmak ve heykel sanatına gönül verenleri teşvik etmek amaçlanıyor. Başvurular 9 Haziran tarihine kadar devam edecek.

Yüzyıllar önce ortaya çıkan, duygu ve düşüncelerin çeşitli maddeleri şekillendirerek aktarılmasını sağlayan heykel sanatı bugünde sanat dalları arasında bütün ihtişamıyla yer alıyor. Türkiye’nin en köklü kültür sanat yayını olan Milliyet Sanat, kendine yeni kapılar açmak ve sanatını daha geniş kitleler ile paylaşmak isteyen genç heykel sanatçılarını “Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasına davet ediyor. Birbirinden değerli isimlerin yer aldığı seçici kurul tarafından belirlenecek 10 eser arasından ilk 3’e giren yarışmacıların her biri 10 bin TL üretim desteği kazanırken, 1. Seçilen yarışmacı yurtdışında bir ay süren sanat eğitimi ödülünün de sahibi olacak. 9 Haziran tarihine kadar devam edecek olan yarışma başvurularının ilk elemesi Haziran ayının sonunda gerçekleştirilecek ve dereceye giren 10 eser belirlenecek. Daha sonra Ağustos ayında bu 10 eser arasından birinci olan eser seçilecek. 

 

 

İlki 2019 yılında gerçekleşen yarışmanın bu seneki seçici kurulunda Artsümer Galeri Kurucusu Aslı Sümer, Küratör & Sanat Yazarı Derya Yücel, Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı & Koleksiyoner Ebru Özdemir, Heykeltraş Fabio Lattanzi Antinori, Milliyet Sanat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Filiz Aygündüz, Küratör & Sanat Danışmanı Melike Bayık, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı & Koleksiyoner Meltem Demirören Oktay, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölüm Başkanı Prof. Neslihan Pala,  Merkur Galeri Kurucusu & Sanat Danışmanı Sabiha Kurtulmuş, Mesa Mesken Sanayi A.Ş. Tasarım Müdürü Sinem Konu Keskinok ve Sanatçı Seçkin Pirim yer alıyor.

Yarışma sonunda dereceye giren 10 eser, İstanbul Bienali ile eş zamanlı olarak 11 Eylül tarihinde açık hava heykel sergileri için en güzel mekanlardan biri olan Kemer Country Club’da açılacak sergide sanatseverlerle buluşacak. Eserler daha sonra Boğaz’ın eşsiz manzarasında yer alan tarihi Cemil Molla köşkü bahçesinde “Heykelde Yeni Keşifler” sergisi kapsamında sergilenecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

II. Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasına başvurular başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Gölbaşı’nın Parkları Güneş Enerjisiyle, Evleri İse Su Tasarrufuyla Kalkınıyor İran’dan tahliye edilen 132 kişinin ilk test sonuçları negatif çıktı Telekominikasyon istihdamı %7 arttı! Silivri Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi sevinci Lider Şahin hakkında çıkan haberlerle alakalı açıklamalarda bulundu İz bırakmak için harekete geçiyorlar

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır