Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022
Gözlem TV | Dünya'nın Dijital Gözlemcisi
Pamukkale Turizm
Anasayfa » Gündem » Van Büyükşehir’in Karla Mücadelesi Sürüyor

Van Büyükşehir’in Karla Mücadelesi Sürüyor

Pamukkale Turizm
Van Büyükşehir’in Karla Mücadelesi Sürüyor

Van Büyükşehir Belediyesi gece saatlerinde etkili olan kar yağışıyla birlikte başlattığı karla mücadele çalışmaları sürüyor.

Van’da gece saatlerinden başlayan yoğun kar yağışıyla birlikte harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, 25 ana arter ve 65 ara arterde kar küreme- tuzlama çalışması yaptı. Sabah saatlerinde ise ekipler, kaldırım temizleme ve ana arterlerde kar toplaması çalışması yürütüyor. 

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda yapılan planlama doğrultusunda, yapılan çalışmalarla trafikte herhangi bir aksama yaşanmaması için yoğun bir mesai harcandı.

Çift vardiya halinde görev yapan ekipler, yaya yolu ve kaldırımlarda mini loderle temizlik çalışmasını yaparken, Ana caddelerdeki kar temizleme çalışmalarına iş makinelerinin yanı sıra kar toplama aracı (Amkodor) da görev alıyor.

Olası olumsuzluklara karşı önceden önlemlerini alan karla mücadele ekipleri, yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçerken, yolu ulaşıma kapanan 6 ilçedeki 27 mahalle ve 48 mezra yolunun açılması için çalışmalarını sürdürüyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Pamukkale Turizm
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz