Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Şubat 2024
Gözlem TV | Dünya'nın Dijital Gözlemcisi
Pamukkale Turizm
Anasayfa » Gündem » Karşıyaka Dayanışma Platformu Yeniden Umut Olacak

Karşıyaka Dayanışma Platformu Yeniden Umut Olacak

Pamukkale Turizm
Karşıyaka Dayanışma Platformu Yeniden Umut Olacak

Karşıyaka Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliğiyle, pandemi sürecinde maddi zorluk yaşayan vatandaşlar ile hayırseverleri buluşturmak amacıyla kurulan ve 292 günde yaklaşık 1 milyon 700 bin TL değerinde yardımın ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına aracılık eden Karşıyaka Dayanışma Platformu, yeniden faaliyete geçti. Bu hafta itibarıyla aktif hale gelen platform, son aylarda gittikçe derinleşen ekonomik krizden etkilenen yurttaşlara destek verecek. Kirada oturan, işsiz olan ya da asgari ücretle çalışanlara, fatura ve kira ödemeleri için yardımlar yapılacak.

 

KİRA VE FATURA YARDIMI

Karşıyaka Dayanışma Platformu, karsiyakadayanismasi.com adresli internet sitesi, 0549 260 02 24 numaralı WhatsApp ve telefon hattı üzerinden faaliyetlerini sürdürecek. İhtiyaç sahibi vatandaşların başvuruları internet sitesi üzerinden alınacak. Başvurular tek tek incelenerek ev tespiti ve gerekli kontroller yapılacak. Bilgileri doğrulanan başvurular; isimler gizli tutularak, sistemin verdiği otomatik rumuzlar ve kısa hikayeleriyle birlikte aynı sitede kısa yayımlanacak. Hayırsever vatandaşlar da buradan başvuruları inceleyebilecek ve telefon üzerinden platform ile irtibata geçerek yardımda bulunabilecek. Kira ödemeleri direkt olarak ev sahiplerine, fatura ödemeleri de ilgili kurumlara yapılacak. Dayanışma Platformu ekibi, tüm bu süreçlerin en sağlıklı, şeffaf ve güvenilir şekilde yürümesini sağlayacak.

 

“BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ”

Yardım bekleyenler ile yardım edenleri buluşturan Karşıyaka Dayanışma Platformu’nun gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi veren yetkililer “Platformumuz, Karşıyaka Belediye Başkanımız Dr. Cemil Tugay’ın talebi üzerine kurulmuş, ilçemizde faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin iş birliğiyle Eylül 2020’de faaliyete geçmişti. “Birlikte daha güçlüyüz” diyerek çıktığımız bu yolda hedefimiz; salgının ağırlaştırdığı sosyo-ekonomik sorunları dayanışma içerisinde azaltabilmekti. Hayırseverlerimiz bu projeye çok sahip çıktı. Başta Karşıyakalılar olmak üzere, yurt içinden ve yurt dışından çok destek gördük. Bu sayede 292 günlük süreçte 3 bin 325 farklı yardım talebi yanıtlandı. Depremzedelere de önemli destekler verildi. Yapılan tüm bu yardımların toplam maddi değeri 1 milyon 700 bin TL’ye yaklaştı. Diğer yandan koordineli olarak çalıştığımız Karşıyaka Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü de aynı süreçte vatandaşlarımıza yaklaşık 2,5 milyon TL’lik destekte bulundu. Platform olarak şimdi de, zorlu ekonomik şartlardan dolayı geçinemez hale gelen yurttaşlarımızın fatura ve kira yüklerine omuz verebilmek için yeniden yola çıkıyoruz. Karşıyaka Belediyesi, sivil toplum örgütlerimiz ve hayırseverlerimizin birleşen gücüyle, dayanışmamızı daha da büyüteceğimize inanıyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Pamukkale Turizm
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz