ING Türkiye’de üst düzey atama

Ana Sayfa » GÜNCEL » ING Türkiye’de üst düzey atama
ING Türkiye’de üst düzey atama

ING Türkiye Finansal Risk Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı görevine Umut Pasin getirildi. Pasin, ING Türkiye Denetim Komitesi’ne risk yönetimi alanındaki bilgi birikimi ve deneyimleriyle katkıda bulunacak.

 Sorumlu ve sürdürülebilir bankacılık anlayışıyla faaliyet gösteren ING Türkiye’de üst düzey bir atama gerçekleşti. Umut Pasin, ING Türkiye’de 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Finansal Risk Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Pasin, Denetim Komitesi’ne bağlı olarak görev yapacak.

1998 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Mühendislik üzerine lisansını tamamlayan Umut Pasin, yüksek lisansını Bilkent Üniversitesi’nde Ekonomi alanında yaptı. 2000-2007 yılları arasında Türkiye İş Bankası’nda Teftiş Kurulu bünyesinde tecrübe kazandıktan sonra çalışma hayatına HSBC Kurumsal Kredi ve Risk Birimi altında kredi tahsis alanında devam etti. 2012 yılında aynı birim altında Grup Başkanı olarak atanan Pasin, kurumsal ve ticari krediler izleme, kurumsal kredi politikaları ve risk analitiği üzerine çalıştı. 2016 yılından itibaren HSBC’de Teftiş Kurulu Başkanı ve HSBC Yatırım ve Menkul Değerler Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Pasin, uzun yıllara dayanan deneyim ve bilgi birikimiyle bundan sonra ING Türkiye’ye risk yönetimi alanında katkı sunacak.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

ING Türkiye’de üst düzey atama - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Adetliyken hangi dualar okunur kandilde nasıl ibadet edilir? Zion Lacroix moda filmleriyle yurtdışında ülkemizi temsil ediyor Başkan Şimşek’ten 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı YENİ BİR BAŞLANGIÇ, İLKLERİN HEYECANI VE UNUTULMAZ ANLAR…. Cam Çocuklara İzmir Kent Konseyinden ”Candan” destek… Gizemli Bir Hastalık: Ele Geçirgen Bağırsak Sendromu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır