Işıklar Enerji ve Yapı Holding ile ÇEMAŞ’tan Uluslararası sürdürülebilirlik hamlesi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Işıklar Enerji ve Yapı Holding ile ÇEMAŞ’tan Uluslararası sürdürülebilirlik hamlesi
Işıklar Enerji ve Yapı Holding ile ÇEMAŞ’tan Uluslararası sürdürülebilirlik hamlesi

Işıklar Enerji ve Yapı Holding ile iştiraki olan Çemaş Döküm Sanayi A.Ş, dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi Platformu’na (UN Global Compact) imzacı şirket olarak kabul edildi. 

 

160’tan fazla ülkede 9 bin 500’ün üzerinde şirketin dahil olduğu UN Global Compact oluşumuna imzacı olarak kabul gören Işıklar Enerji ve Yapı Holding ile iştiraki olan Çemaş Döküm Sanayi A.Ş, sürdürülebilirlik vizyonunu uluslararası düzeye taşıdı.

Üyeliklerini değerlendiren Işıklar Enerji ve Yapı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Kutlu Işık, “UN Global Compact’in, holdingimizin ve şirketimiz Çemaş’ın gelecek vizyonuyla doğrudan tutarlı ilkeleri ve çalışmaları bulunuyor. İnsan ve çalışan haklarından çevre ve iklime, finans ve toplumsal cinsiyet eşitliğinden bilime kadar birçok alandaki çalışmaları uzun zamandır dışarıdan destekliyorduk, şimdi yapılanmanın bir üyesi olarak desteklemeye devam edeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

Özellikle çevre, iklim krizi, toplumsal cinsiyet eşitliği gibi tüm dünyayı ilgilendiren konular çerçevesinde ve sürdürülebilirlik kavramı etrafında, birlikte hareket edebilmenin önemine vurgu yapan Işık, pandemi sonrası normalleşmenin yaygınlaşmasıyla birlikte platformun diğer ülkelerdeki üyeleri ile de iş birliği içinde olmak istediklerini ifade etti. 

Holding ve iştirak şirketlerde yenilikçi bir vizyon ile hareket ettiklerinin altını çizen Işık, önümüzdeki süreçte sürdürülebilirlik uygulamalarına daha çok yoğunlaşacaklarını da sözlerine ekledi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Işıklar Enerji ve Yapı Holding ile ÇEMAŞ’tan Uluslararası sürdürülebilirlik hamlesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Yeniden Bir Arada Hep Aynı Yolda McKinsey & Company, COVID-19’un tüketiciler üzerindeki kalıcı etkilerini değerlendirdi 12 Ayda milyonlarca kişisel veri sızdırıldı Başkan Gerenli’den huzurevine ziyaret Coşkun Karademir ve Buray ile Anadolu ezgilerine yolculuk Salgın döneminde işten çıkarılanlar ne yapmalı?

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır