Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İstanbul ilindeki AVM’ler konusunda yeni kararlar

Ana Sayfa » GÜNCEL » İstanbul ilindeki AVM’ler konusunda yeni kararlar
İstanbul ilindeki AVM’ler konusunda yeni kararlar

 

İstanbul ili içerisinde 11 Mayıs tarihinde ihtiyari açılış yapmaya başlayan Alışveriş merkezlerinin önünde de uzun kuyruklar oluşmaya başlayınca yetkili isimler harekete geçmeye başladı. İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, geçmiş olduğumuz akşam üzeri Vali Yardımcısı görevinde bulunan Cemalettin Özdemir başkanlığıyla toplandı ve İstanbul ilinde yer alan AVM’ler içerisinde uyulması gerekli kuralları da karara bağlamış oldu. Kurallara uyum sağlamayan kişiler için 3.150 Türk Lirası tutarına kadar ceza kesilmiş olacak. İş yerlerine verilecek olan ceza de ciro seviyelerinde olacak. Alışveriş Merkezlerinin denetimlerini de kaymakamlıkların oluşturduğu ekipler yapmaya başlayacak.

Alışveriş Merkezlerinin havalandırma sisteleri üzerinde kesin bir şekilde iç ortam havası kullanılmıyor olacak, havalandırma işlemi %100 olarak dış ortam havasıyla sağlanmaya başlanacak. Alışveriş Merkezlerinin giriş kapılarında yer alan havalandırma perdeleri kesin bir şekilde çalıştırılmayacak. Merkezi bir durumda bulunan havalandırma sistemlerinin haricinde klima sistemleri kullanımı yapılmayacak. Personele gelecek yemekleri kumanya biçiminde, tek kullanımlık malzemeler ile dağıtılmaya başlanacak.

İstanbul ilindeki AVM’ler konusunda yeni kararlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Şükrü Saracoğlu şehitler anısına Türk bayraklarıyla donatıldı ABD’nin en çok kazanan CEO’larının fiyatları açıklandı TAV EASA’nın COVID-19 protokolünü imzaladı Ölümlü Trafik Kazalarından Sonra Talep Edebileceğiniz Haklar Türkiye’deki koronavirüse ilişkin vaka ve can kaybı sayısı belli oldu (3 Haziran) FUNDA ERMAN AKOSMAN REKORA KOŞUYOR

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır