İstanbul ilindeki AVM’ler konusunda yeni kararlar

Ana Sayfa » GÜNCEL » İstanbul ilindeki AVM’ler konusunda yeni kararlar
İstanbul ilindeki AVM’ler konusunda yeni kararlar

 

İstanbul ili içerisinde 11 Mayıs tarihinde ihtiyari açılış yapmaya başlayan Alışveriş merkezlerinin önünde de uzun kuyruklar oluşmaya başlayınca yetkili isimler harekete geçmeye başladı. İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, geçmiş olduğumuz akşam üzeri Vali Yardımcısı görevinde bulunan Cemalettin Özdemir başkanlığıyla toplandı ve İstanbul ilinde yer alan AVM’ler içerisinde uyulması gerekli kuralları da karara bağlamış oldu. Kurallara uyum sağlamayan kişiler için 3.150 Türk Lirası tutarına kadar ceza kesilmiş olacak. İş yerlerine verilecek olan ceza de ciro seviyelerinde olacak. Alışveriş Merkezlerinin denetimlerini de kaymakamlıkların oluşturduğu ekipler yapmaya başlayacak.

Alışveriş Merkezlerinin havalandırma sisteleri üzerinde kesin bir şekilde iç ortam havası kullanılmıyor olacak, havalandırma işlemi %100 olarak dış ortam havasıyla sağlanmaya başlanacak. Alışveriş Merkezlerinin giriş kapılarında yer alan havalandırma perdeleri kesin bir şekilde çalıştırılmayacak. Merkezi bir durumda bulunan havalandırma sistemlerinin haricinde klima sistemleri kullanımı yapılmayacak. Personele gelecek yemekleri kumanya biçiminde, tek kullanımlık malzemeler ile dağıtılmaya başlanacak.

İstanbul ilindeki AVM’ler konusunda yeni kararlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Şair Abdurrahman Delen Gazetecilere Şiir Yazdı Ali Babacan’dan ‘Bunlar iyi günler’ sözlerine tepki: ‘Başımıza daha ne getireceksiniz?’ Bu işe belediye ekipleri bile şaştı! Yeni Golf sekizinci nesliyle satışa sunuldu BERKAY: “Ben, müzikte sınırları olmayan bir şarkıcıyım.” Elektrikte 1 Nisan fiyatları açıklandı yük yine esnafta

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır