İstanbul Modern’den Dünya Çevre Günü’e özel proje: Sanatın Doğası

Ana Sayfa » MAGAZİN » İstanbul Modern’den Dünya Çevre Günü’e özel proje: Sanatın Doğası
İstanbul Modern’den Dünya Çevre Günü’e özel proje: Sanatın Doğası

İstanbul Modern, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde tüm çocukları “Sanatın Doğası” projesine davet ediyor

 

Sanatın Doğası çocukları, sanatçılar gibi doğadan ve çevrelerinden ilham alarak, imgeler üretmeye teşvik ediyor. Çocuklar 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü, İstanbul Modern’in ücretsiz düzenlediği çevrimiçi atölye çalışmalarıyla kutluyor.  

 

Müzenin koleksiyon sergisinden ilham alan Sanatın Doğası adlı atölye programı, çocukların çevrelerine farkındalıklarını güçlendirmeyi, doğaya dair hissettikleri duyguları derinleştirmeyi amaçlıyor. 

 

Sanatçıların peşinde doğanın izini sürmek

Sanatın Doğası atölye programında çocuklar İstanbul Modern’de sergilenen; Abidin Elderoğlu’nun “Uzaydan Görünüm”, İhsan Cemal Karaburçak’ın “Abstre Peysaj”, Orhan Peker’in “Balıkçı Çocuk ve Kediler”, Neşet Günal’ın “Toprak Adam”, Alper Aydın’ın “Taş Kütüphanesi” ve Jennifer Steinkamp’ın “Dikkat Çekici 1, 5, 6” adlı sanat çalışmasını inceliyor. Resim, video, yerleştirme gibi örneklerle sanatta doğa kavramının izini sürüyor ve sanatçıların çevrelerini nasıl anlattıklarını keşfediyorlar. 

 

Atölyenin uygulama adımında çocuklar, müzenin sanat eğitmenlerini izleyerek kolay bulunabilir malzemelerle sanatsal üretimlerde bulunuyor. Doğayı ve çevreyi çağrıştıran kavramlar belirleyerek şekiller tasarlayan çocuklar ürettikleri bu görsel sözlüğü bir araya getiren resimler oluşturarak atölye çalışmasını tamamlıyor. 

 

Çevrimiçi Atölye Tarihi: 5 Haziran 2021 Cumartesi 

4-7 yaş grubu çocuklar ve aileleri için 13.00-14.00 

8-12 yaş grubu çocuklar için 16.00-17.00

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İstanbul Modern’den Dünya Çevre Günü’e özel proje: Sanatın Doğası - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Beyaz esarete geçit yok! Sıbyan Mektebi “Tarih Müzesi” olsun! Türkiye ve Katar, Borsa İstanbul’un yüzde 10’luk payının devri için mutabakat anlaşması imzaladı Eminevim’den ilk çeyrekte 1 Milyar 250 Milyon TL’lik teslimat Aksa Enerji’den Fark Yaratan Atamalar In Street’ten dünyaca ünlü markalarda yüzde 40’a varan indirim fırsatı!

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır