Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2024
Gözlem TV | Dünya'nın Dijital Gözlemcisi
Pamukkale Turizm
Anasayfa » Gündem » “İş’te Eşit Kadın” Sertifikası tüm sektörlerde adını duyurmaya devam ediyor!

“İş’te Eşit Kadın” Sertifikası tüm sektörlerde adını duyurmaya devam ediyor!

Pamukkale Turizm
“İş’te Eşit Kadın” Sertifikası tüm sektörlerde adını duyurmaya devam ediyor!

Kurumlar ‘’İş’te Eşit Kadın’’ Sertifikası ile Toplumsal Cinsiyet Eşitliği'nin sağlanmasına katkıda bulunuyorlar.

 

İş hayatında kadınlara eşit haklar ve fırsatlar sunan kurumlar, Sürdürülebilirlik Akademisi ve İngiliz Denetim Şirketi Intertek işbirliği ile yapılan bağımsız bir denetim sonrası bu çalışmalarını belgelendirerek İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nı almaya hak kazanıyorlar.

 

İş’te Eşit Kadın Sertifikası alan kurumlar 2015’te Birleşmiş Milletler’e üye tüm ülkeler tarafından kabul edilen ‘’17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacını’’ gerçekleştirme yolundaki sürece de katkı sağlıyorlar. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik yapılan her çalışma, kuruma fayda sağlamanın yanı sıra ulusal ve küresel ölçekte de bütünsel bir amaca hizmet ediyor.

 

Fırsat eşitliğine yönelik taahhüt ve söylemlerini eyleme geçirmiş olan kurumlar Yönetim Sistemi, İşe Alım ve Çalıştırma, İş Sağlığı ve Güvenliği, Tedarik Zinciri ve Sosyal Etki ana başlıkları altındaki kriterlere göre denetleniyorlar.  

 

Kurum itibarı, çalışan bağlılığı, sürdürülebilir yönetim sistemi oluşturma gibi pek çok alanda kurumlara katkısı olan İş’te Eşit Kadın Sertifikası Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için yapılan çalışmaların en önemli örneklerinden birini oluşturuyor. 

 

Bu zamana kadar denetimi başarı ile geçerek sertifika almaya hak kazanan kurumlar; Avon, Utikad, İtkib, Eren Çorap, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Alstom, Sanko, Sanex, CBF, Aytim, Related Dijital, Egedeniz, Kardem, Orimpex, Özakteks, HDI Sigorta, Anadolu Efes,Doğuş Sigorta, Uludağ İçecek,Alara, Axa Sigorta, Mapfre Sigorta, Delta Alfa Çorap, Maxion İnci, Maxion Jantaş, Aksigorta oldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Pamukkale Turizm
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.