“İstediğiniz kadar yetenekli olun adamınız yoksa rol vermiyorlar”

Ana Sayfa » MAGAZİN » “İstediğiniz kadar yetenekli olun adamınız yoksa rol vermiyorlar”
“İstediğiniz kadar yetenekli olun adamınız yoksa rol vermiyorlar”

Türkiye’nin izlenme rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisinin kadrosuna 68’inci bölümde dahil olan ve 91.bölüme kadar yan rollerde oynayan Yağız Özkan Çelik bu sektörde gelecek vadeden isimlerden biri.

Bir dönem profesyonel olarak futbol oynayan ve Bucaspor’da uzun süre top koşturan Yağız Özkan Çelik’in yaşadığı sakatlık yeşil sahalara erken veda etmesine neden oldu. Dönemin popüler dizisi Çılgın Bediş’in yakışıklı oyuncusu Cenk toruna benzerliği ile sinema merakını keşfetti. Sanatçı Gürkan’ın ‘’Mevsim Bahar’’ klibinde oyuncu olarak oynadı. TRT’nin gençlik dizisi için İstanbul’a davet edildi. Sezonu bitirip İzmir’e döndükten sonra annesinin rahatsızlığı nedeniyle İstanbul’a tekrar gelemedi. Avrupa macerası sırasında oynadığı bir reklam filmi onu sinema ve aktörlük hayallerine 2016 yılında tekrar setlere geri döndürdü.

Kendisine has tarzı, karizması ve yakışıklılığı ile Diriliş Ertuğrul dizisinin 68’inci bölümünde kadroya giren Çelik, 91’nci bölüme kadar bu dizide rol aldı. Mannheim’da yaşayan karizmatik oyuncu ile oyunculuk serüvenini konuştuk, bir dokunduk bin ah işittik.

Profesyonel bir ajansa kayıtlı olan Çelik, katalog mankenliği de yapmayı, uluslararası büyük şirketlerin yüzü olmak istiyor.

ENGİN ALTAN DÜZYATAN’IN OYUNCULUĞUNU ÇOK BEĞENİYORUM

Yağız Özkan Çelik, Diriliş Ertuğrul dizisinden rol arkadaşı Engin Altan Düzyatan’ın oyunculuğuna övgüler yağdırıyor. Çelik, “Engin Altan Düzyatan bence Türkiye’deki en iyi karakter oyuncularından biri. Oynadığı rolün hakkını veriyor. Onunla bir projede görev almak çok heyecanlı ve keyifliydi” dedi.

ARKANIZDA BİR YÖNETMEN VE YAPIMCI YOKSA İŞİNİZ  ZOR

Türkiye sinema ve dizi sektöründe çok yetenekli oyuncular bulunduğunu ancak birçoğunun arkasında bir destek olmadığı için iyi yerlere gelemediğini belirterek, şunları söyledi: “Bu sektör çok zor ve yıpratıcı bir sektör. İstediğiniz kadar yetenekli olun, büyük yapımcılar ve yönetmenler arkanızda durmazsa iş yapamıyorsunuz. İyi rolller alamıyorsunuz. Tüm yönetmenlerin ve yapımcıların bir çeşit gizli dayanışması vardır. Onlardan olumlu referans almak yükselmenizi hızlandırır. Bir yapımcı veya yönetmen, bir oyuncu için “çalışmayın bunla” dediği zaman o oyuncu yüksek ihtimal ya sektörden silinir ya da çok uyduruk rollerde üç kuruş paraya oynar.”

İstanbul / BHA

“İstediğiniz kadar yetenekli olun adamınız yoksa rol vermiyorlar” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Başarılı kadınlar anlattı: İş hayatında var olmak Gelecek işbirlikçi robotların ve iha’ların Babacan: Dün gece yapılan bir iflas açıklamasıdır! Tasarım Ürünlerin Ötesine Geçince İçerik yönetim sistemi kullananların %83’ü WordPress altyapısını tercih etti CHP Bağlar Örgütünden Esma bebek için yardım kampanyası

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır