İYİ Partili Demir, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün bayrağını gündeme taşıdı

Ana Sayfa » GÜNCEL » İYİ Partili Demir, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün bayrağını gündeme taşıdı
İYİ Partili Demir, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün bayrağını gündeme taşıdı

Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Milli Takımlar Kamp binasının duvarında yer alan Türk Bayrağı çizimi ile ilgili, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, “Kanuna aykırı bir çizim. Acilen düzeltilmelidir” dedi.

Türk Bayrağı’nın şekli, rengi ve kullanım alanları, “Türk Bayrağı Kanunu” tarafından koruma altına alınmıştır. Kanunun 7. Maddesinde şu ifadeler yer almaktadır:

 “Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz. Hiçbir siyasi parti, teşekkül, dernek, vakıf ve yönetmelikte belirlenecek kamu kurum ve kuruluşları dışında kalan kurum ve kuruluşun amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön veya arka yüzünde esas veya fon teşkil edecek şekilde kullanılamaz. Bu Kanuna ve yönetmeliğe aykırı fiiller yetkililerce derhal önlenir ve gerekli soruşturma yapılır.”

“BİR ‘SÜS’ GİBİ İŞLENMESİ KANUNA MUHALEFETTİR”

 Konuyla ilgili İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Milli Takımlar Kamp binasının duvarına çizilen Türk Bayrağı’nın resmiyetten uzak ve kanuna aykırı olduğunu ifade etti. Çizimin düzeltilmesi gerektiğini belirten Başkan Demir, “Türk Bayrağı, rengini şehitlerin ve gazilerin kanından almış, milletimiz ve devletimiz için dokunulmaz bir değerdir. Bu değer kanun tarafından da koruma altına alınmıştır. Dolayısıyla Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Milli Takımlar Kamp binasının duvarında kanuna aykırı bir çizim yer almaktadır. Bayrak bütünlüğü duvardaki klima ve pencereler nedeniyle bozulmaktadır. Resmiyetten uzak bu çalışmanın binanın duvarına bir ‘süs’ gibi işlenmesi kanuna muhalefettir. Acilen düzeltilmelidir. Kanunda belirtildiği gibi konu incelenmeli ve gereği yapılmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kültür ve tarih dolu şehri Edirne’ye yakışmayan bir çalışma” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İYİ Partili Demir, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün bayrağını gündeme taşıdı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

BAYSEM’den LGS’de büyük başarı AVIS Pist ve Tırmanma Şampiyonlarına İsim Sponsoru Oldu Jaguar’ın Yeni Elektrikli Yarış Otomobili I-TYPE 5, Formula E Sezonu Öncesi Tanıtıldı Ağaköy Konağı’nda son rötuşlar Sokağa çıkma kısıtlamaları akşam trafiğini arttırdı Fashionist Online Moda ve Hazır Giyim Fuarı Söyleşileri ve Sergileri ile Ziyaretçilerini Etkiledi.

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır