İz bırakmak için harekete geçiyorlar

Ana Sayfa » GÜNCEL » İz bırakmak için harekete geçiyorlar
İz bırakmak için harekete geçiyorlar

 

Afrika’da yaptığı ziyaretler ve projeler ile tanınan bağımsız aktivist Umut Sarıkaya tarafından iyiliği daha fazla kişiye ulaştırmak için kurulan yeni nesil sosyal yardımlaşma platformu, İnsan İzi Uluslararası İnsan Yardım Derneği çalışmalarına başlıyor. Bugüne kadar bağımsız olarak sosyal sorumluluk projelerini sürdüren Sarıkaya, artık çalışmalarına İnsan İzi Uluslararası İnsan Yardım Derneği çatısı altında binlerce gönüllü ile beraber devam ettirecek. 

 

İnsan İzi Uluslararası İnsan Yardım Derneği, ihtiyaç sahibi kişilerin hayatlarına dokunabilmek ve onların hayatlarında iz bırakabilmek için uluslararası bir yardımlaşma gerçekleştirecek. Türkiye ve tüm coğrafyalarda iz bırakacak çalışmalara imza atılacak. 

 

4 kıtada faaliyet gösterecek

22 Mart Dünya Su Günü’nde kurulan dernek; dil, din, ırk, yaş, cinsiyet ve coğrafya farklılıkları göz etmeksizin başta Afrika olmak üzere tüm kıtalarda ihtiyaç sahipleriyle buluşmayı hedefliyor. Dernek, bölgenin ihtiyaçlarını önceden tespit ederek fizibilite çalışmaları sonunca tarımdan hayvancılığa işletmelerden eğitime kadar Afrika’da gerçekleştireceği dönüşüm projelerini çalışmalarında ilk sıraya koyuyor.

 

İyiliğin takipçisi olacağız

Modern dünyada bireyselliğin öne çıktığını ve kolektif hareket etme bilincinin unutulduğunun altını çizen Umut Sarıkaya bu algıyı yok etmek ve birlikte güç doğar felsefesini yaşatmak için günbegün gönüllü gençlerle beraber çalışmalar yapacağını belirtti. Dernek duyurularının yapıldığı andan itibaren binlerce gönüllü başvurusu aldıklarını ifade eden Sarıkaya, gönüllülerin çoğunun gençlerden oluştuğunu ve herkesin aslında kendisi için iyiliği aradığını söyledi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İz bırakmak için harekete geçiyorlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiye’nin öncü simülatör üreticisi SANLAB 2020 yılında yüzde 52 büyüdü Başkan Sarı: “Balıkesir’in her bölgesindeki sorunlara ve isteklere vakıfız” Pandemi çocuklarda psikolojik rahatsızlıkları artırdı Metro Türkiye, yılbaşı için yapılan alışverişlerde en çok talep gören ürünleri açıkladı Airbus, yeni Türkiye Başkanı olarak Simon Ward’ı atadı O illerde maskesiz sokağa çıkmak yasak

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır