Japonya’da listelere ‘Peak’ damgası “Arigatoo Japonya*”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya’da listelere ‘Peak’ damgası “Arigatoo Japonya*”
Japonya’da listelere ‘Peak’ damgası “Arigatoo Japonya*”

Peak’in geliştirdiği Toon Blast, dünyanın en büyük ikinci pazarı olan Japonya’da, 2020 yılında hem iOS hem de Android platformlarında en çok indirilen oyun oldu. 

Dünyanın en büyük mobil oyun şirketleri arasında yer alan Peak’in geliştirdiği Toon Blast, Japonya’da yılın en çok indirilen oyunu oldu. Toon Blast, App Store ve Google Play platformlarında 2020 yılını ilk sırada tamamlayarak çarpıcı bir başarıya imza attı.

Toon Blast’ın 2017 yılından bu yana Japonya’da oynandığını belirten Peak Strateji Direktörü Ömer İnönü, “Japon kullanıcılarımız Toon Blast’ı çok sevdiler. Japonya mobil uygulama pazarı, ABD’nin ardından dünyada ikinci sırada bulunuyor. Peak olarak Japonya’ya tam anlamıyla geçtiğimiz yıl odaklanmaya başladık. Bu bir yıl içinde ülkede App Store ve Google Play’de indirme oranımız yüzde 41 büyürken, gelirlerimiz iki platformda toplamda yüzde 126 artış kaydetti. ABD’de olduğu gibi bu dev pazarda da çalışmalarımızın karşılık bulduğunu görmek bizi sevindiriyor ve daha büyük başarılar için motive ediyor” dedi.

5 milyondan fazla yeni kullanıcı

2020 yılında Japonya’da 5 milyondan fazla yeni kullanıcının Toon Blast’ı telefonlarına indirdiğini söyleyen Ömer İnönü, “En çok indirilenler listesinde genelde piyasaya yeni sunulan oyunları görmeye alışığız. 3 yıllık geçmişi bulunan Toon Blast, bu anlamda da çok önemli bir başarı elde etti. Ülkeye özel olarak yürüttüğümüz pazarlama faaliyetlerinin bunda büyük rolü var. Hız kesmeyeceğiz, bu ay içinde başlamasını planladığımız reklam kampanyamız ile de Japonya’daki TV kanallarında yüksek görünürlük elde edeceğiz” dedi.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Japonya’da listelere ‘Peak’ damgası “Arigatoo Japonya*” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kıbrıslı rock grubu GANCELLİ ikinci single’ı ile adım adım geliyor! 2020’de ‘Yılın en iyi manşeti’ Taxim Capital’in altıncı yatırımı Doğanay Gıda Derya Şensoy: “Yan komşum annem olunca yemek yapmak zorunda kalmıyorum” Kadına şiddete Siyah Beyaz dayanışması! Vodafone Red’lilerden sınırsız uygulamalara büyük ilgi

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır