Kadıköy Kadın Dayanışma Komitesi yola çıktı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kadıköy Kadın Dayanışma Komitesi yola çıktı
Kadıköy Kadın Dayanışma Komitesi yola çıktı

Türkiye Komünist Partisi'nin memleketin dört bir yanında mahallelerde, semt evlerinde kadınların dayanışması ve yan yana gelip mücadeleyi büyütmesi amacıyla kurduğu Kadın Dayanışma Komiteleri'ne dün bir yenisi daha eklendi. Kadıköy Kadın Dayanışma Komitesi, dün akşam Kadıköy İşçi Evi’nde yapılan kuruluş toplantısıyla yola çıktı.

Kadın emeği sömürüsü, gericilikle mücadele, şiddet, mobbing, gibi başlıkların ele alındığı ve deneyimlerin paylaşıldığı toplantıya kültür sanat, kafe bar, mağaza, market, hukuk ve ofis emekçileri katılım gösterdi.

Kadıköy İşçi Evi kadınlar için dayanışmanın adresi olacak

Kadıköy’ün kadınlar için, değil rahat bir yaşam sunmak, emek sömürüsünün tüm biçimleriyle yoğun bir saldırı ve mücadele alanı olduğu vurgulanırken, KDK ve Kadıköy İşçi Evi’nin dayanışma ve mücadele için adres olacağı bir örgütlülüğe çağrı yapıldı.

Toplantı, ülke genelindeki KDK çalışmalarına dair aktarımlar ve Ekim-Kasım ayı çalışma planlarının karara bağlanmasıyla kapandı.

Toplantıya katılan ressam Ayşe Yaltırım da, Kadıköy İşçi Evi ve Kadın Dayanışma Komitesi’ne bir resmini hediye ederek destek oldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kadıköy Kadın Dayanışma Komitesi yola çıktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Hüseyin Baş: Bu Vatan Bizimdir Bizim Kalacaktır Kayseri İtfaiyesi, Milas’ta Termik Santrali Koruyor Jodie Whittaker Doctor Who’dan Ayrılıyor! Engelsiz Filmler Festivali Ulusal Uzun Film Yarışması’nda yarışacak filmler belli oldu Abdi İbrahim’in asırlık yolculuğunu anlatan film yayında Başkan Buran, “Partiye gelen 10 kişiden 8’i iş için geliyor”

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır