Kadın Oyunları Festivali’nde İkinci Oyun “Dansöz”

Ana Sayfa » MAGAZİN » Kadın Oyunları Festivali’nde İkinci Oyun “Dansöz”
Kadın Oyunları Festivali’nde İkinci Oyun “Dansöz”

Bilkent Center ev sahipliğinde Ankara Sanat Tiyatrosu(AST) iş birliği ile düzenlenen Kadın Oyunları Festivali’nin ikinci oyunu Dansöz, tiyatro severler ile 9 Mart’ta buluşuyor.

Ulusal ve uluslararası birçok sanat projesine imza atan Bilkent Center, Kadın Oyunları Festivali ile tiyatro severleri Bilkent Sahne AST’ta ağırlamaya devam edecek. 4 Mart tarihinde ilk oyunun sahnelenmesi ile başlayacak Kadın Oyunları Festivali,  9 Mart’ta “Dansöz” oyunu ile devam ediyor.

Şamil Yılmaz yönetmenliğinde sergilenecek oyunda, duyduğu bir müzik ile tüm hayatı değişen Meryem’in hikâyesi anlatılıyor. Dans ettikçe kendini tanıyan Meryem karakterini Sezen Keser canlandırıyor. 

100 doğal havalandırma sistemi bulunan Bilkent Sahne AST’ta üst düzey hijyen önlemleri uygulanıyor. Bu kapsamda tiyatro severler salona HES kodu uygulaması ve ateş ölçümü ile alınacak. Sosyal mesafe kuralları gereği koltuk sayısının yarıya indirileceği salonda misafirlerin maske kullanım zorunluluklarına dikkat edilecek. 

Festival boyunca sosyal mesafe kuralları gereği boş bırakılan koltuklara, toplumsal farkındalık yaratılması amacıyla erkek şiddeti sonucunda yaşamını yitirmiş kadınların fotoğrafları yerleştirilecek. Bu koltukların satışından elde edilen gelir Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Mor Çatı sivil toplum kuruluşlarına bağışlanacak. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kadın Oyunları Festivali’nde İkinci Oyun “Dansöz” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

PASHA Bank, 2020 yılında nakit kredilerini yüzde 37 artırdı. Pepsi UEFA Şampiyonlar Ligi Finali Açılış Töreni’ni sunmaya devam ediyor KINA GECELERİ BAŞLIYORRRR… Kültür sanata 33 yıllık destek kesintisiz sürüyor Clubhouse uygulaması güvenli mi? VOLKAN BABACAN- HİLAL ÖZDEMİR ÇİFTİNİN İKİZ BEBEKLERİ OLDU

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır