Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

KADINA ŞİDDETE HAYIR DİYEREK ‘’TANGO’’YU YENİDEN ÇALDI!

Ana Sayfa » MAGAZİN » KADINA ŞİDDETE HAYIR DİYEREK ‘’TANGO’’YU YENİDEN ÇALDI!
KADINA ŞİDDETE HAYIR DİYEREK ‘’TANGO’’YU YENİDEN ÇALDI!
İran’ın en iyi beste ve kemancısı olarak kabul edilen “Bijan Mortazavi” 3 yaşında keman çalmaya başlayarak, 11 yaşında İran’ın müzik yarışmasında birinci olmuş ve yine aynı yaşlarda 32 kişilik orkestraya kendi şarkıları eşliğinde şeflik yapmıştır. Uzun yıllardır Amerika’da yaşayan ”Bijan Mortazavi”; Amerika Birleşik Devletleri Teksas Eyalet Üniversitesi’ndeki inşaat eğitimimin ardından Southampton Solent University’de müzik doktorasını tamamlayarak 1990 yılında ‘en çok satan albüm’ seçilen ilk albümünü yayınlamıştı. Aranjmanlarda kullanılan tüm enstrümanları bizzat çalma yeteneğine sahip olan ”Bijan Mortazavi”; ulusal ve uluslararası kapalı gişe satışların olduğu konserlerde ciddi ve etkileyici bir dinleyici kitlesine ulaşmıştır.
170’den fazla beste yapan, 4000’den fazla konserde enstrümantal olarak onları icra eden ”Bijan Mortazavi”nin yeni şarkısı ”Tango” Kanadalı besteci Loreena McKennitt tarafından yıllar önce bestelenmiştir. Melodisinin bu kadar naif ve güzel oluşu farklı ülkelerde tekrar tekrar icra edilmesine sebep olmuştur.
”Tango”ya enstrümanları ile yeniden hayat veren ”Bijan Mortazavi” Orta Doğu ve tüm Dünyadaki kadınların geçmişte ve günümüzde yaşadığı acı, tatsız ve haksızlıkları hissetirerek, eşinden bir Orta Doğu kadını olarak bu hissi tamamlaması ve koroda sesiyle eşlik etmesi konusunda destek almıştır.
”Bijan Mortazavi” yeni projesi ”Tango”nun var oluş sebebinin kadınlar olduğunu dile getirerek duygularını ise şu sözlerle ifade etti;
”Türkiye’yi çok sevdim ve bu güzel ülkeyi bir çok kez ziyaret ettiğimden ülkem ile bu güzel ülkenin kadınları arasındaki benzerlik ve eşsiz güzellikleri gördüğüm için beni çok motive eden özel bir hisle bu parçayı çaldım. Bestenin taşıdığı gizli his ve zarafet bana her zaman çalışkan, mazlum ve haklarını korumak için mücadele etmek zorunda olan Orta Doğu ülkelerinde doğmuş ve yaşayan kadınlarımızı anımsatır.
”Tango”yu ”KADINA ŞİDDETE HAYIR” diyerek başta eşim Setareh Saeidi olmak üzere bütün Orta Doğu kadınlarına ve diğer tüm kadınlara sevgiyle ithaf ediyorum.”

KADINA ŞİDDETE HAYIR DİYEREK ‘’TANGO’’YU YENİDEN ÇALDI! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ordu’da canını hiçe sayıp evin çatısından aşağı atladı MUSTAFA KANDAK TÖVBELİYİM DEDİ Ticaret savaşları ABD-Çin yatırımlarını vurdu Akhisar’da coğrafi işaret kullanımı artıyor Kıvanç Erginel’den doya doya ‘Ah İstanbul’ Seyfi Dursunoğlu ne zaman defnedilecek?

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır