Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kadınlara yönelik online “AWS Cloud Practitioner Day” eğitimi verildi

Ana Sayfa » Kadınlara yönelik online “AWS Cloud Practitioner Day” eğitimi verildi
Kadınlara yönelik online “AWS Cloud Practitioner Day” eğitimi verildi

Amazon Web Services (AWS) ve Yönetim Academy yakın zamanda tam gün süren, kadınlara yönelik, ücretsiz online bir eğitim olan “AWS Cloud Practitioner Day” etkinliğini düzenledi. 80’den fazla kadının katıldığı eğitim AWS Training Partner Yönetim Academy’nin yetkili eğitmeni Barış Bilen Vural tarafından verildi. Etkinlik, yetersiz temsil edilen toplulukları yeteneklerini geliştirmek ve iletişim ağları oluşturmak için bir araya getirerek, teknolojiye güç katmaya devam etmelerine katkı sağlayan AWS We Power Tech küresel programı çerçevesinde gerçekleştirildi.

AWS Cloud Practitioner Day ile katılımcıların AWS’nin ürün, hizmet ve çözümlerini tanıması ve bu sayede AWS’nin temel uygulama ve hizmetlerini daha iyi bir şekilde anlaması hedeflendi. Eğitimde anlatılan AWS hizmetleri arasında temel AWS hizmetleri [Amazon Elastic Compute Cloud (EC2), Amazon Virtual Private Cloud (VPC), Amazon Simple Storage Service (S3), ve Amazon Elastic Block Store (EBS)], veri tabanı hizmetleri [Amazon DynamoDB and Amazon Relational Database Service (RDS)] ve yönetim hizmetleri [AWS Auto Scaling, Amazon CloudWatch, Elastic Load Balancing (ELB), and AWS Trusted Advisor] yer aldı. Eğitim gününün sonunda katılımcılar ihtiyaçlarına hangi BT çözümlerinin ve AWS hizmetlerinin uygun olduğunu belirlemelerine ve AWS üzerinde çalışmaya başlamalarına yardımcı olacak kadar bilgiye sahip oldu.

Katılımcıların geribildirimlerine göre pek çoğu eğitimi faydalı buldu ve eğitim sayesinde AWS ürün ve hizmetleri hakkında daha net bilgiye sahip olduklarını belirtti. Katılımcılar arasında bulut üzerinde çalışmaya yeni başlayanların yanı sıra hâlihazırda, Otomatik Yönlendirmeli Araçlar (AGV) gibi konulardaki projelerde bulut sistemlerini kullananlar da vardı.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Kadınlara yönelik online “AWS Cloud Practitioner Day” eğitimi verildi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kaspersky markası Red Dot 2020 ödülü kazandı DEV YATIRIMDA SONA GELİNİYOR OZAN Gaming in Turkey ile anlaşma yaptı! Türk Dış Siyaset Araştırması: S-400 füzeleri alınmalı Zion Lacroix moda filmleriyle yurtdışında ülkemizi temsil ediyor Dr. Eray Güçlüer: Esir almalar önlenmek istenmedi, asıl amaç İran

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır