Kızılay Dünya Yetimler Gününde Çocukların Yüzünde Bir Tebessüm Bıraktı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kızılay Dünya Yetimler Gününde Çocukların Yüzünde Bir Tebessüm Bıraktı
Kızılay Dünya Yetimler Gününde Çocukların Yüzünde Bir Tebessüm Bıraktı

153 yıllık Merhamet Çınarı Kızılay, COVID-19 pandemisine rağmen gerek Türkiye’de gerek mazlum coğrafyalarda Ramazan faaliyetlerini titizlikle yürütürken Ramazan bereketini çocuklara ulaştırmak için de harekete geçti. Her yıl Ramazan ayının 15. gününde yetim çocukların dünya gündemindeki farkındalığının artması için çeşitli faaliyetlerin gerçekleştirildiği Dünya Yetimler Günü kapsamında yurt içi ve yurt dışında iftar yemeği dağıtan Kızılay, yetim çocukların yüzlerinde bir gülümseme bıraktı.

 

Yetim Çocuklara İftar Sürprizi

 

Ramazan ayı boyunca 8 milyon ihtiyaç sahibine 225 milyon TL değerinde yardım ulaştırmayı hedefleyen Kızılay, Dünya Yetimler Gününde yurt içi ve yurt dışındaki yetim çocukları da unutmadı. Kızılay, Türkiye genelinde bulunan 26 aşevinde pişen sıcak iftar yemeklerini ve iftariyelikleri ülke genelinde Sevgi Evlerinde kalan yetim çocuklara ulaştırdı. 

 

Yurt dışında ise pandemi sebebiyle Afganistan, Bosna Hersek, Endonezya, Filistin, Güney Sudan, KKTC, Senegal, Somali ve Sudan’da toplam 4482 yetim çocuğa iftar verebilen Kızılay, çocuklar için içerisinde etli pilav, tavuk güveç, hamburger, patates, kavurma, mercimek, bakla, yoğurt, salata, meyve, hurma, şekerleme ve içecek bulunan çeşitli menüler hazırladı.

 

Dünya Genelinde Yetim Sayısı 140 Milyondan Fazla

 

Yapılan araştırmalara göre dünya nüfusunun 2,2 milyarını oluşturan çocuklar arasında yetimlerin sayısı 140 milyondan fazla. Suriye, Irak, Doğu Türkistan, Somali, Mali, Sudan, Filistin, Afganistan, Orta Afrika Cumhuriyeti, Mısır, Kenya, Nijerya, Yemen, Myanmar ve Cezayir gibi ülkelerdeki yetimlerin sayısının ise tüm dünyadaki yetimlerin üçte birine tekabül ettiği belirtiliyor.

İnsani yardım faaliyetlerinde çocukların ve yetimlerin zarar görebilirliğini azaltmak için özel çalışmalar yürüten Kızılay, içerisinde okuldan oyun alanlarına kadar tüm ihtiyaçların giderildiği kompleksler inşa ederek yalnızca Dünya Yetimler Gününde değil tüm yıl boyunca çocuklara beslenme, giyim, kırtasiye gibi yardımları ulaştırıyor ve çocukların kişisel gelişimine katkı sağlayan sanat ve spor gibi terapi çalışmaları için de gerekli ekipmanları tedarik ediyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kızılay Dünya Yetimler Gününde Çocukların Yüzünde Bir Tebessüm Bıraktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Engelsiz Adımlar Projesi

Engelsiz Adımlar Projesi 06 Mayıs 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Doktorum Yanımda özel konu ve konuklarıyla ekranlara gelmeye devam ediyor Lojistik önemini korumaya devam edecek Cumhurbaşkanı atama kararları Resmi Gazete’de İngiliz liseleri hangi özelliklerinden dolayı tercih ediliyor? Doç. Dr. Hadiye Yılmaz Odabaşı: “İstiklal Marşımız ülkenin varlık, birlik ve bağımsızlık sembolüdür” Kuzey Kıbrıs’ta ‘Güvenli Dijital İmza’ periyodu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır