Kocaeli’de karla mücadelede 6.000 ton tuz kullanıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kocaeli’de karla mücadelede 6.000 ton tuz kullanıldı
Kocaeli’de karla mücadelede 6.000 ton tuz kullanıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ilimizde etkisini gösteren yoğun kar yağışında kentimizin tüm ilçelerinde ve köy yollarında yol açma ve tuzlama çalışmaları yapıyor. Kent genelinde tuzlama ve kar küreme yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yaklaşık 1 haftadır ilimizde etkisini gösteren yoğun kar yağışında 6 bin ton tuz kullandı. 2020 ve 2021 yıllarında yağan tüm kar yağışlarında ise toplam 16 bin ton tuz kullanıldı.

 

KAYA TUZU KULLANILIYOR

Büyükşehir Belediyesi Solaklar Asfalt Şantiyesinde 18 bin ton kaya tuzu rezerv bulunuyordu. 2020 ve 2021 yıllarında yağan tüm kar yağışlarında toplam 16 bin ton tuz kullanıldı. Kaya tuzunun asfalta daha az zarar verici özelliği bulunuyor. Rotatif tuz serpme aracıyla yollarda tuzlama yapan ekipler, yolların buzlanmasını engelliyor. Yaya kaldırımları ve üst geçitlerde de buzlanmayı önlemek amacıyla kullanılan kaya tuzu yollarda ve kaldırımlarda buzlanma sebebiyle olası kazaların yaşanmasını önlüyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kocaeli’de karla mücadelede 6.000 ton tuz kullanıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Paribu danışma kurulu sektörün bilgi kaynağı olacak Polisan Kansai Boya Türkiye’nin Renk Haritasını Çıkardı Kozmetik ihracatında hedef Ortadoğu ve Avrupa Her Zaman, Her Şeyden Önce Güvenlik: Emirates, Tüm Müşteri Temas Noktalarında Tamamen Aşılanmış Ön Saftaki Ekipleriyle Hizmet Verdiği İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi İTÜ, Çevrimiçi Tanıtım Günleri’nde 20 Bin Aday Öğrenciye Ulaştı Ünlü DJ Mahmut Görgen’den yeni yıl paylaşımı!

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır