Koçtaş, Sektöründe “tse covid-19 güvenli hizmet sertifikası” almaya hak kazanan ilk şirket oldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Koçtaş, Sektöründe “tse covid-19 güvenli hizmet sertifikası” almaya hak kazanan ilk şirket oldu
Koçtaş, Sektöründe “tse covid-19 güvenli hizmet sertifikası” almaya hak kazanan ilk şirket oldu

Pandemi sürecinin başında hem çalışanlarının hem de müşterilerinin sağlığını korumak için mağazalarında ‘Sıfır Tolerans’ ilkelerini uygulamaya alan Koçtaş, bu önlemlerle sektöründe öncü oldu ve bir ilki daha gerçekleştirerek TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Sertifikası almaya hak kazandı. 40 mağazada yapılan ve yaklaşık 2 hafta süren denetimler sonucunda Koçtaş’ın tüm gereklilikleri yerinde getirdiği tespit edildi.

 

Koçtaş, çalışan sağlığını korumak ve kurumsal sürdürülebilirliği sağlamak amacıyla hijyen ve sanitasyon uygulamalarını bir sistem dahilinde yönetmek üzere Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen Güvenli Hizmet Belgesi’ni yapı market sektöründe alan ilk şirket olma özelliğini taşıyor. 

 

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Koçtaş Genel Müdürü Devrim Kılıçoğlu “Pandeminin başlangıcında mağazalarımızı 1,5 ay boyunca tamamen kapattık. Bu dönemi ciddi bir hazırlık süreci olarak değerlendirdik ve mağazalarımızı tekrar hizmete açtığımız ilk günden itibaren müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak ve kurumsal sürdürülebilirliğimizi sağlamak adına Sağlık Bakanlığı’nın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün yönlendirmeleri doğrultusunda Sıfır Tolerans Manifestosumuzu uygulamaya aldık.  Türk Standartları Enstitüsü tarafından hazırlanan Güvenli Hizmet Sertifikasını almaya hak kazanmamız da pandeminin başından bu yana, mağazalarımızda çok hızlı şekilde ve büyük bir titizlikle devreye aldığımız uluslararası standartlardaki bu tedbirlerin ne kadar yerinde olduğunu bir kez daha göstermiş oldu” dedi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Koçtaş, Sektöründe “tse covid-19 güvenli hizmet sertifikası” almaya hak kazanan ilk şirket oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Engelsiz Adımlar Projesi

Engelsiz Adımlar Projesi 06 Mayıs 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Pandemide şirketlerin ilacı bulut tabanlı yazılımlar! Rubato yeni albümlerinin ilk çevrimiçi konserini Trump Sahne’de gerçekleştirdi Buse Arslan:” Maalesef dizi sektöründe statülü statüsüz ayrımı var “ İngiltere’nin PKK uzantılarıyla ilgili kararına Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama VakıfBank, Entegre Yönetim Sistemi’ni kuran ilk banka oldu “Araç ve yolculuk paylaşımı gibi mobilite çözümler sektörün geleceğini belirleyecek”

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır