Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kuzey ve Güney Kıbrıs’ın muhabere hududu ortadan kalktı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kuzey ve Güney Kıbrıs’ın muhabere hududu ortadan kalktı
Kuzey ve Güney Kıbrıs’ın muhabere hududu ortadan kalktı


Kıbrıs’ta Kuzey ve Güney kesiminde yıllardır cep telefonları üzerinden iletişim kuramama sorunu liderler seviyesindeki görüşmeler sonucunda çözüldü. Bu noktada KKTCell, telefonların artık Güney Kıbrıs’ta da kullanılabileceğini duyurdu.Kıbrıs’ın uzun zamandır gündeminde olan ve yıllardır cep telefonları üzerinden konuşma yapamama konusu çözüme kavuştu. Kuzey Kıbrıs Turkcell (KKTCell), artık Güney’de de hatların kullanılabileceğini ve iletişimdeki sınırların ortadan kalktığını duyurdu.

KKTCell tarafından yapılan açıklamada, hatların karşılıklı kullanımı ile ilgili mutabakata varıldığı ve hem Kuzey hem de Güney kesimdeyken arama yapılabileceği belirtildi. Ayrıca sınırların ortadan kalkmasından duyulan memnuniyet de açıklamada yer aldı.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Küçüközdemir, yeni uygulamanın tüm ada halkına hayırlı olmasını dileyerek, Turkcell olarak her zaman müşterilerinin yanında olduklarını ve onların ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Dünyada iletişimin özgürce yapılabilmesi gerektiği görüşünde olduğunu belirten Küçüközdemir bu anlamdaki tüm gelişmelere sıcak baktıklarını vurguladı ve ekledi:

“Müşterilerimizin artık adanın her yerinden iletişim kurabilmesi ve mağdur olmaması için ilgili tüm ekiplerimizle uzun zamandır sıkı bir çalışma içerisindeydik. Artık Güney Kıbrıs’ta da konuşup mesajlaşabilmek için anlaşmaların sonuçlanması sevindiricidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın Rum Lider ile yaptığı görüşmenin olumlu sonucu ile birlikte bizler de bunu halkımızla paylaşmanın mutluluğu içerisindeyiz.”

Kuzey ve Güney Kıbrıs’ın muhabere hududu ortadan kalktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Zorlu PSM yeni sezonuna, #mesafeliamabirlikte diyerek, aldığı sıkı önlemlerle başladı Basketbolun gelişimi stratejik iş birlikleri ve dijital entegrasyonda saklı Kilo artışı, nöropatik ağrılara zemin hazırlıyor ANTALYA YENİ YILA GÖKHAN TEPE İLE GİRDİ! Bosch’un yeni hızlı koronavirüs testi, 39 dakika içerisinde güvenilir sonuçlar veriyor XPG PCIe Gen4 Ailesine GAMMIX S70 M.2 SSD Modelini Ekledi

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır