LÖSEV uyarıyor: “Saç bağışı kabul etmiyoruz.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » LÖSEV uyarıyor: “Saç bağışı kabul etmiyoruz.”
LÖSEV uyarıyor: “Saç bağışı kabul etmiyoruz.”
Son dönemde özellikle sosyal medyada ve bazı yayın organlarında yer alan ve LÖSEV adı kullanılarak saç bağışı kampanyaları düzenlendiği ifade edilen haberlerin yoğunlaşması üzerine LÖSEV ’den açıklama yapıldı; “LÖSEV asla saç ve peruk bağışı kabul etmemektedir”
“Saç ve Peruk Bağışı Kabul Etmiyoruz!”
LÖSEV’in kurulduğu günden bu yana lösemili çocuklara ve kanser hastalarına sağlık, eğitim, sosyal, ekonomik ve psikolojik olarak destek verdiğini belirten yetkililer kamuoyunun bilinçlenmesi adına saç veya peruk bağışı kabul etmediklerini her mecrada dile getirdiklerini söyledi. Gerek psikolojik faktörler gerekse hijyenik sebeplerden dolayı vakfın bu yönde bir çalışmasının hiçbir zaman bulunmadığını altını çizdi.
“Bir çocuk her zaman güzeldir”
LÖSEV açıklamasında; “Çocuklarımızın tedavisinde yoğun kemoterapi ilaçları kullanılmakta, bu nedenle bağışıklık sistemleri çok zayıflamaktadır. Bu durum çocuklarımızı enfeksiyona açık bir hale getirmektedir. Çocuklarımızı enfeksiyondan koruyabilmek için olabildiğince steril kalmalarını sağlamaya çalışmaktayız. Kemoterapinin yan etkisi olan saç dökülmesi ise geçici bir süreçtir. Tüm çocuklarımız saçı olsa da olmasa da her zaman güzeldir ve kendisini eksik hissetmemelidir. Bizler bu bilinçle çocuklarımıza yaklaşıyor ve kamuoyunu da aydınlatmak üzere çalışmalar yürütüyoruz. Destek olmak isteyen bağışçıların diğer bağış yöntemleri ile lösemili çocukların hayatlarına dokunabileceklerine vurgu yapılarak “LÖSEV e gönüllü olmak, destek vermek veya bilgi almak isteyenlerin 0312 447 06 60 nolu telefondan ulaşabilirler” açıklaması yapıldı.
BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

LÖSEV uyarıyor: “Saç bağışı kabul etmiyoruz.” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İZODER’den 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 21. yıl dönümünde açıklama DEVA Partisi: ‘Suyumuz, kötü yönetime   feda edilemeyecek kadar değerli’ Diyabetik Ayak Nasıl Önlenebilir? Aliağa Petkimspor OGM Ormansporu Konuk Edecek Yeni Bilgisayar, Monitör ve Yazılım Deneyimleri ile  Çalışma Kavramı Yeniden Şekilleniyor Brisaspor, Uluslararası Dağ Bisikleti Müsabakalarından 16 Madalya ile Döndü

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır