Lüleburgaz’daki pazar yerlerindeki kişi sınırlaması “Her dört metrekareye bir kişi”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Lüleburgaz’daki pazar yerlerindeki kişi sınırlaması “Her dört metrekareye bir kişi”
Lüleburgaz’daki pazar yerlerindeki kişi sınırlaması “Her dört metrekareye bir kişi”

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı son genelge kapsamında Lüleburgaz’daki pazar yerlerine her dört metrekareye bir kişi düşecek şekilde vatandaş alınacak. Bu kapsamda Kapalı Pazar Yeri ve Semt Merkezi’ne 2 bin 750, 8 Kasım Mahallesi Semt Pazarı’na bin 232, Atatürk Mahallesi Semt Pazarı’na aynı anda 300 kişi giriş yapabilecek.

İçişleri Bakanlığı’nın İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 25 Kasım tarihli genelgesine göre pazaryerindeki satıcılar ve müşteriler dahil kişi sayısı her dört metrekareye bir kişi olacak şekilde sınırlandırıldı. Bu karar kapsamında 11 bin metrekare alana sahip Kapalı Pazar Yeri ve Semt Merkezi 2 bin 750 kişiyle, 4 bin 930 metrekare alana sahip 8 Kasım Mahallesi Semt Pazarı bin 232, bin 200 metrekare alana sahip Atatürk Mahallesi Semt Pazarı da 300 kişiyle sınırlandırıldı.

Mezarlık seferlerinde HES kodu

Öte yandan Lüleburgaz Belediyesi, mezarlık seferlerinde de HES kodu uygulamasına başladı. Bu kapsamda mezarlığa belediyenin otobüsüyle gitmek isteyen vatandaşlar, otobüse binmeden önce HES kodları sorgulanarak araca alınıyor.

KIRKLARELİ – BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Lüleburgaz’daki pazar yerlerindeki kişi sınırlaması “Her dört metrekareye bir kişi” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

​Türk Nükleer Mühendis Kızların Büyük Başarısı Bitkisel bazlı beslenme trendinin yükseleni margarin Rolls-Royce dünyanın en hızlı tam elektrikli uçağını çalıştıracak teknolojinin yer testlerini tamamladı Huawei CEO’su Guo Ping: Teknolojide sinerji ile yeni değer yaratmalıyız Samsung Galaxy S21 modelleri MediaMarkt’ta ön siparişe açıldı KIA’dan 2021’e özel yeni fırsatlar

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır