Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Lozan’ın 97. yılını kutladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Lozan’ın 97. yılını kutladı
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Lozan’ın 97. yılını kutladı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün 24 Temmuz 1923’de imzalanan Lozan Antlaşması’nın yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün 24 Temmuz 1923’de imzalanan Lozan Antlaşması’nın yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.

“Lozan Antlaşması Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusu, bağımsızlığını kazanan bir milletin şeref madalyasıdır.”

Kurtuluş Savaşı’nın cephede kazanılmasından sonra Lozan Antlaşması ile masa başında da Türkiye Cumhuriyeti’nin galip geldiğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün bu önemli antlaşmada emekleri olan herkesi saygıyla andıklarını belirtti.

Başkan Gürün; “Atatürk önderliğinde Türk Milleti Kurtuluş Savaşı’nda 7 düvele kafa tutmuş ve tüm dünyaya örnek olan bir destan yazmıştır. Cephede hiçbir şekilde galip gelemeyen milletler Lozan’da Türk Milleti temsilcilerini sıkıştıracaklarını zannetmişler, Atatürk’ün talimatları, TBMM’nin yetkileri ile Lozan’da ülkemizi temsil eden İsmet İnönü’nün defansıyla geri püskürtülmüşlerdir. Bağımsızlığına düşkün Türk Milleti’nin vatanı için cephede verdiği mücadelenin benzeri Lozan’da masa başında verilmiş, ülkemizin tüm bağımsızlık hakları kazanılmıştır. Bundan 97 yıl önce imzalanan Lozan Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusu, bizlerin de şeref madalyasıdır. Bu anlaşmada emeği geçen başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, anlaşmayı imzalayan İsmet İnönü ve Türk heyetini saygıyla anıyor, şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

MUĞLA / BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Lozan’ın 97. yılını kutladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İTÜ, İzmir Deprem Raporunu Açıkladı: “Binalarımızı Acilen Güçlendirmeliyiz!” “Türkiye, ekonomik olarak ince bir buz tabakasında ilerliyor” Mert Fırat, Şeker Portakalı’nın duygusal dünyasını seslendirdi Kurtlar Vadisi oyuncusu Erhan Ufak müzik dünyasında adından söz ettirecek! 10 yıl aradan sonra Stephenie Meyer’den yeni kitap! Berkay, Dert Faslın ‘da…

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır