Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osmen Gürün Lozan’ın 97. yılını kutladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osmen Gürün Lozan’ın 97. yılını kutladı
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osmen Gürün Lozan’ın 97. yılını kutladı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün 24 Temmuz 1923’de imzalanan Lozan Antlaşması’nın yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün 24 Temmuz 1923’de imzalanan Lozan Antlaşması’nın yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.

“Lozan Antlaşması Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusu, bağımsızlığını kazanan bir milletin şeref madalyasıdır.”

Kurtuluş Savaşı’nın cephede kazanılmasından sonra Lozan Antlaşması ile masa başında da Türkiye Cumhuriyeti’nin galip geldiğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün bu önemli antlaşmada emekleri olan herkesi saygıyla andıklarını belirtti.

Başkan Gürün; “Atatürk önderliğinde Türk Milleti Kurtuluş Savaşı’nda 7 düvele kafa tutmuş ve tüm dünyaya örnek olan bir destan yazmıştır. Cephede hiçbir şekilde galip gelemeyen milletler Lozan’da Türk Milleti temsilcilerini sıkıştıracaklarını zannetmişler, Atatürk’ün talimatları, TBMM’nin yetkileri ile Lozan’da ülkemizi temsil eden İsmet İnönü’nün defansıyla geri püskürtülmüşlerdir. Bağımsızlığına düşkün Türk Milleti’nin vatanı için cephede verdiği mücadelenin benzeri Lozan’da masa başında verilmiş, ülkemizin tüm bağımsızlık hakları kazanılmıştır. Bundan 97 yıl önce imzalanan Lozan Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusu, bizlerin de şeref madalyasıdır. Bu anlaşmada emeği geçen başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, anlaşmayı imzalayan İsmet İnönü ve Türk heyetini saygıyla anıyor, şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

MUĞLA / BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osmen Gürün Lozan’ın 97. yılını kutladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Erçağ Çalışkan Sinemaya Yeşil Işık Yaktı Vodafone’dan Kasım ayına özel avantajlı teklifler Kadıköy Belediyesi’nden Kadın Yaşam Evlerini anlatan tanıtım filmi Yeni Türkü toplumsal sorumluluk girişimine destek için sahnedeydi Yazar Fatih Şeker ‘Bir Aşk Devrimi’ adlı kitabını anlatıyor MURAT EVGİN’İN ALBÜMÜ 3 KITADA YAYINDA

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır