Nomadland ve Soul 93. Akademi Ödülleri’ne Damgasını Vurdu

Ana Sayfa » MAGAZİN » Nomadland ve Soul 93. Akademi Ödülleri’ne Damgasını Vurdu
Nomadland ve Soul 93. Akademi Ödülleri’ne Damgasını Vurdu

Müziklerini Ludovico Einaudi ve Olafur Arnalds’ın yaptığı Nomadland, Los Angeles’ta düzenlenen Oscar ödüllerinde tarihi bir başarı elde etti. En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini kazandı. Eylül 2020’de Venedik Film Festivali’nde ilk gösterimi yapılan Nomadland, Amerikan göçebe ruhunun ve etkileyici tarihinin portresini etkileyici bir anlatımla çiziyor.

 

Nomadland’in film müzikleri albümünde yalnızca filmde duyulan beş orijinal şarkının yanında Ludovico Einaudi’nin etkileyici besteleri ve İzlandalı yetenekli besteci Olafur Arnalds’ın yeni bir parçası da yer alıyor.

 

Geçtiğimiz yılın en çok konuşulan animasyon filmlerinden biri olan Soul, En İyi Müzik ve En İyi Animasyon ödüllerini kazandı. Soul filminin hikayesi, birbirinden çok farklı iki mekan olan New York City ve ruhani kozmik bir alem olan “Önceki Dünya”da geçiyor. Bu iki farklı dünyanın müzikal yansımalarını ise orijinal caz kompozisyonları ile Jon Batiste ve gerçek dünya ile ruhlar alemi arasındaki bağlantıyı kuran Trent Reznor, Atticus Ross ikilisi üstleniyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Nomadland ve Soul 93. Akademi Ödülleri’ne Damgasını Vurdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Bülent Uygun’dan çarpıcı açıklama! Denizlispor aşkını yaşatacağız APT aktörleri, saldırıları başlatmak için sistemleri istismar etmeye devam ediyor Akıl, Beyin, Kültür’de bu hafta tembellik-çalışkanlık konuşulacak Sahte Clubhouse uygulamasıyla yayılan truva atına dikkat Sony, ‘360 Reality Audio’ Ekosistemini Genişlettiğini Açıkladı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır