Novartis Türkiye Sağlık Çözümleri Direktörlüğü’ne yeni atama

Ana Sayfa » GÜNCEL » Novartis Türkiye Sağlık Çözümleri Direktörlüğü’ne yeni atama
Novartis Türkiye Sağlık Çözümleri Direktörlüğü’ne yeni atama

Novartis Türkiye Sağlık Çözümleri Direktörlüğü görevine Dr. Murat Aşık atandı. Kısa bir süre önce kurulan Sağlık Çözümleri iş birimi kapsamında Aşık, Tedavi Hizmetleri ve Yeni Moleküller ekiplerine liderlik edecek. 

 

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Murat Aşık, uzmanlık eğitimini aynı üniversitede İç Hastalıkları alanında tamamladı. Kariyerine 2000 yılında çeşitli özel ve kamu kuruluşlarında iç hastalıkları, acil ve yoğun bakım hekimi olarak başlayan Aşık, daha sonra Özel Okmeydanı Hastanesi’nin başhekimliği görevini üstlendi. Başhekimlik görevi ardından MSD’de 16 yıl boyunca medikal, pazarlama, pazar erişim, sağlık politikası, kurumsal iletişim, kurumsal sosyal sorumluluk gibi çeşitli alanlarda çalıştı. 2011 yılında MSD’nin İsviçre ofisine transfer olarak Orta Doğu, Doğu Avrupa ve Afrika’dan sorumlu Sağlık Politikaları Direktörü olarak görev aldı. Aşık, aynı yıl Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA programını tamamladı. 

 

2019 yılında Türkiye’ye dönen ve Acıbadem Sağlık Grubu’nda medikal, klinik, araştırma, inovasyon ve ticarileşme konularını kapsayan görevlerde bulunan Dr. Murat Aşık, evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Novartis Türkiye Sağlık Çözümleri Direktörlüğü’ne yeni atama - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

TİM’den 5 Kıtada bin 600 iş görüşmesi Türsak Vakfı Başkanı Cemal Okan ile Yönetim Kurulu Üyeleri Burhan Gün ve Can Okan, T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ile buluştu İstanbul’un dört bir yanında sanat festivali var! Denizli’de DASK ilk sırada Garanti BBVA bankacılıkta “yeni normale” hazır! Samsung Q95T QLED Smart 4K TV, filmleri 4K kalitesinde izleyiciler ile buluşturuyor!

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır