O illerde maskesiz sokağa çıkmak yasak

Ana Sayfa » GÜNCEL » O illerde maskesiz sokağa çıkmak yasak
O illerde maskesiz sokağa çıkmak yasak

 

”Kontrollü Sosyal Hayat” süreci içerisinde pazar yerlerinin yanı sıra marketler ile birlikte Alışveriş Merkezleri, toplu ulaşım arabaları, taksilerle yeniden hizmet vermeye başlamış olan kuaförler ve berberlerde mecburi durumda bulunan maske kullanımı, bazı iller içerisinde hıfzıssıhha kurulları aracılığıyla sokağa çıkıldığı zaman da mecburi tutulmakta. Koronavirüs salgınına karşı mücadele konusunda sosyal mesafe kuralıyla beraber en önemli tedbir uygulamalarından bir tanesi şeklinde öne çıkmış olan maskenin kullanımı, Türkiye’de yer alan 10 il içerisinde mecburi hale getirilmiş oldu.

Adıyaman ilinin yanı sıra Aydın ili ile birlikte Afyonkarahisar ili, Bartın ili, Balıkesir ili, Düzce ili, Denizli ili, Muğla ili, Kastamonu ili ve Uşak İlinin Hıfzısıhha Kurulları, sokaklara maskesiz bir şekilde çıkmayı kesin bir şekilde yasakladı. Bu söz konusu kararlarını duyurma esnasında sosyal mesafe kuralına da dikkati çekmiş olan kurullar, maske kullanılmasının yanında sosyal mesafeyle alakalı kuralın da önemi üstünde durmayı ihmal etmedi. Maskesiz bir şekilde sokağa çıkmanın yasaklanmış olduğu bu on tane ilin yanında Gaziantep iliyle birlikte İzmir ili ve Adana ili gibi kentler içerisinde de insan yoğunluğunun meydana geldiği bazı cadde ve çarşılar için maskesiz bir şekilde girilmesinin yasaklandığı açıklandı.

O illerde maskesiz sokağa çıkmak yasak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kar geliyor, İBB hazır bekliyor! “Yazmak zor değil, zor olan doğru kelimelerle kendini doğru ifade etmek” Meyve suyunun üç atlısı şeftali, kayısı ve vişne Samsung Q95T QLED Smart 4K TV, filmleri 4K kalitesinde izleyiciler ile buluşturuyor! Bu İsmi Çok Duyacaksınız!: Surf Arabesk TÜRK TURİZMİNİN ÖNCÜSÜ  ULUSOY KEMER HOLIDAY CLUB AÇILDI

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır