O illerde maskesiz sokağa çıkmak yasak

Ana Sayfa » GÜNCEL » O illerde maskesiz sokağa çıkmak yasak
O illerde maskesiz sokağa çıkmak yasak

 

”Kontrollü Sosyal Hayat” süreci içerisinde pazar yerlerinin yanı sıra marketler ile birlikte Alışveriş Merkezleri, toplu ulaşım arabaları, taksilerle yeniden hizmet vermeye başlamış olan kuaförler ve berberlerde mecburi durumda bulunan maske kullanımı, bazı iller içerisinde hıfzıssıhha kurulları aracılığıyla sokağa çıkıldığı zaman da mecburi tutulmakta. Koronavirüs salgınına karşı mücadele konusunda sosyal mesafe kuralıyla beraber en önemli tedbir uygulamalarından bir tanesi şeklinde öne çıkmış olan maskenin kullanımı, Türkiye’de yer alan 10 il içerisinde mecburi hale getirilmiş oldu.

Adıyaman ilinin yanı sıra Aydın ili ile birlikte Afyonkarahisar ili, Bartın ili, Balıkesir ili, Düzce ili, Denizli ili, Muğla ili, Kastamonu ili ve Uşak İlinin Hıfzısıhha Kurulları, sokaklara maskesiz bir şekilde çıkmayı kesin bir şekilde yasakladı. Bu söz konusu kararlarını duyurma esnasında sosyal mesafe kuralına da dikkati çekmiş olan kurullar, maske kullanılmasının yanında sosyal mesafeyle alakalı kuralın da önemi üstünde durmayı ihmal etmedi. Maskesiz bir şekilde sokağa çıkmanın yasaklanmış olduğu bu on tane ilin yanında Gaziantep iliyle birlikte İzmir ili ve Adana ili gibi kentler içerisinde de insan yoğunluğunun meydana geldiği bazı cadde ve çarşılar için maskesiz bir şekilde girilmesinin yasaklandığı açıklandı.

O illerde maskesiz sokağa çıkmak yasak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

2020’de Kiralık Araç İle Şehirler Arası Seyahat Yüzde 260 Arttı Burcu Şendir:” Çocuklarım En Sevdiğim Tatil Arkadaşlarım” Alternatif Bank’ın yeni platformu AlterFX ile döviz işlemleri kolaylaşıyor Deezer’ın ortak çalma listesi özelliği şimdi Android’de Beylikdüzü Belediyesi toplu iş sözleşmesine imza attı VakıfBank’ın yeni imaj filmi yayında

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır