Ölümlü Trafik Kazalarından Sonra Talep Edebileceğiniz Haklar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ölümlü Trafik Kazalarından Sonra Talep Edebileceğiniz Haklar
Ölümlü Trafik Kazalarından Sonra Talep Edebileceğiniz Haklar

Trafik hasar havayolu, karayolu ve denizyolu kazalarında daimi sakatlıklar veya ölümlü kazalar sonucu şahıs ve şahıs yakınlarının alacağı tazminatları sigorta şirketlerinden, karayolları güvence hesabından alarak ilgili kişilere iletmekle yükümlüdür. 2012 yılında www.nekadartazminatalirim.net trafik hasar bu çerçevede mağdur ve hak sahibi kişilere kaliteli ve güvenilir hizmet verebilmek amacıyla kurulmuştur. Ayrıca trafik hasar deprem, yangın, taşımacılık, ev, iş yeri ve ferdi kaza gibi sigorta türleri kapsamında da karşılaşılan zararların telafi edilmesi için hizmet vermektedir.

Sitenin Sunduğu Hizmetler

Trafik hasar kişilerin karşılaştığı sorunlarda çözüm odaklı davranarak tahkikat süresince herhangi bir sonuç almadan müşteriden ücret talep etmemektedir. Firma tazminat davası açmak için gereken belgelerin toplanması sürecinde deneyimli ekibiyle medikal ve hukuki danışmanlık hizmeti vererek kişilere destek sağlamakta ve sorunları sigorta kapsamında kısa sürede çözmeyi amaçlamaktadır. Trafik kazası tazminatı, iş kazası tazminatı ve manevi tazminat hizmetleri verilmektedir.

Tazminat Nedir?

Tazminat hukuka karşı fiiller sonrası karşılaşılan maddi ve manevi zararları telafi etmek amacıyla ödenen bedeldir. Trafik kazalarında şahısların hatalı olup olmaması sonucu kişinin mevcut sağlığı göz önünde bulundurularak iş görememezlik tazminatı veya çalışan kişilerin hak sahibi olması kapsamında kıdem tazminatı gibi farklı durumlar sonucu farklı tazminatlar söz konusu olabilmektedir.

Trafik Kazası Tazminatı

Yasalarca açıkça belirtildiği gibi haksız eyleme karşın sorumlu kişi ve kurumlara tazminat davası açılabilmektedir. Ölümle sonuçlanan trafik kazaları sonucu şahsın yakınları hukuki yönden maddi ve manevi tazminat alma hakkına sahiptir. Bu kazalarda hatalı kişilere savcılık tarafından şikâyete gerek kalmadan zaten dava açılmaktadır. Şahıs yakınları ve trafik kazası mağdurları kazada aracı kullanan sürücüye, aracı işleten kişiye ya da ilgili sigorta şirketine dava açarak mevcut maddi ve manevi zararların karşılanmasını talep edebilmektedir.

Ölümlü trafik kazaları sonucu maddi tazminat davaları;

  • Vefat eden şahsın bütün cenaze masrafları,
  • Ölüm kaza anında olmayıp tedavi veya bakım sonrasında gerçekleşirse tedavi giderleri ve çalışma durumunun son bulması nedeniyle meydana gelen maddi zarar ve kayıplar,
  • Kazada ölen şahsın yaşarken verdiği destekten mahrum kalan şahısların (sağ eş, çocuk, anne, baba, kardeş, nişanlı gibi) kaza sonucu uğramış oldukları kayıplar bu kapsamda talep edilmektedir.

Tazminat Hesaplama

Ölümlü trafik kazası sonrası alınacak tazminat belirlenirken bazı hususlar göz önünde bulundurulmaktadır. Olayın meydana geldiği tarih, olay raporunun tarihi, kazada vefat eden kişinin yaşı, şahsın vefatına kadar çalıştığı süre ve yaşasaydı kaç yıl daha çalışabilecek olduğu, güncel asgari geçim tutarı, eş ve çocuklar için güncel asgari geçim tutarı, şahsın eşi e çocuklarının yaşı önemli kriterler arasına girmektedir.

Web sitesi üzerinde bulunan tazminat hesaplama formu ile trafik kazası tazminat hesaplama işlemi yapılmaktadır. Uzmanların form değerlendirmesi sonucu başvuru sahibine bilgi verilmekte ve onaylarsa işlemler başlatılmaktadır.
Sitedeki bilgi@nekadartazminatalirim.net adresine mail yollanarak iletişim kurulabilmektedir.

Ölümlü Trafik Kazalarından Sonra Talep Edebileceğiniz Haklar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Müzisyen Aytaç Bayladı’dan yeni Dizi Müziği “Eee sonra?” Enerji üretimini yüzde 100 yenilenebilir kaynaklardan yapıyor Roketini Tasarla, Üret, Fırlat  TEKNOFEST 2021’de Fark Yarat Aksa Enerji, Akdeniz Foklarının korunması için proje başlattı Öğretmen açığı büyürken, yarım milyon öğretmen atama bekliyor Xiaomi yeni Redmi Note 10 Pro modeli için mural sanatçısı Kien ile İstanbul sokaklarında sınırlara meydan okuyor!

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır