Ozan Engin Sürel: Portre Fotoğraf Aşığıyım!

Ana Sayfa » MAGAZİN » Ozan Engin Sürel: Portre Fotoğraf Aşığıyım!
Ozan Engin Sürel: Portre Fotoğraf Aşığıyım!

Ülkemizi Uluslararası yarışmalarda temsil eden, şimdiye kadar 4 tane uluslararası ödül alan başarılı Portre Fotoğrafçılarından Ozan Engin Sürel bir dergiye verdiği röportajda “portre fotoğraf aşığıyım” ifadelerine yer verdi.

Uluslararası bir şirkette yönetici olan ve hobi olarak Portre Fotoğrafçılığı’yla ilgilendiği ifadelerine yer veren Ozan Engin Sürel, fotoğraf makinası olmayan fotoğraf tutkunu olanların hiç bir şekilde vazgeçmemesini ve cep telefonlarıyla çekim yaparak üretmelere devam etmeleri tavsiyelerinde bulundu.

İlk çektiği fotoğrafın vasat olduğuna değinen, sosyal medyada Portreavcısı ismiyle tanınan Ozan Engin Sürel, “İlk fotoğrafım, fotoğraf makinemi aldığım akşam evde çektiğim oğlumun oyuncaklarından biriydi. Bir sanat eseri ortaya çıkacağını düşünerek, güzel bir kompozisyon hazırladım ve fotoğrafı çektim. Sonuç tam bir felaketti.. Patlamış ışıktan, oyuncağın ne olduğu bile belli olmuyordu. Oyuncak duruyor, fotoğrafı sildim.” ifadelerine yer verdi.

Fotoğraf kompozisyonlarından kullandığı ekipmanlara kadar çok önemli bilgiler aktaran Portre Fotoğrafçısı Ozan Engin Sürel; “Ne ile çektiğiniz değil, sizin kim olduğunuz ve ne çektiğiniz en önemli olan. Cep telefonu ile çekilmiş ve dünyanın önemli moda dergilerinde yayına girmiş bir çok fotoğraf var.” ifadeleriyle de başarılı olmak için pahalı makinalara ihtiyaç olmadığını dile getirdi.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Ozan Engin Sürel: Portre Fotoğraf Aşığıyım! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Belçim Bilgin ‘Kelebeğin dönüşümü olarak gördü yaşadığımız süreci’ Uluslararası yatırımcılar Türkiye’nin ekonomik zaferlerine katkı sağlamaya devam edecek Google’dan Trump idaresine Huawei uyarısı Generali Sigorta Sakarya Voleybol Spor’un Hedefi Sultanlar Ligi Elektrikli araç sayısı gün geçtikçe artıyor Karşıyaka’dan Destek Kampanyası: “Sen de destek ol, uzakta kalmasınlar”

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır