Pandemide eğitimleri yarım kalan 140 çocuğa destek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Pandemide eğitimleri yarım kalan 140 çocuğa destek
Pandemide eğitimleri yarım kalan 140 çocuğa destek

Çocukların eğitim-öğretim ve sanat hayatında başarılı olmaları için önemli projelere imza atan Yorglass, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Hakkari Sihirli Çan Öğrenim Birimi’ne işletme sponsoru oldu. Bu sayede 140 çocuk uzaktan eğitim gördü.

 

Yarım asra dayanan deneyimiyle her zaman daha iyi bir dünya yaratma hedefiyle çalışan Yorglass, pandemi nedeniyle 2020 Mart ayından beri yüz yüze etkinliklerini durduran TEGV Hakkari Sihirli Çan Öğrenim Birimi’nin işletme sponsorluğunu üstlendi. Ocak-Mart 2021 arasında ise 140 çocuk uzaktan eğitim etkinliklerine katıldı.

 

TEGV’in Hakkari Sihirli Çan Öğrenim Birimi 

 

TEGV iş birliğiyle gerçekleştiren yardım faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Yorglass CEO’su Semavi Yorgancılar, “Amacımız, eğitim-öğretimini sınırlı imkânlarla devam ettirmeye çalışan çocuklarımızın üstün azmine katkıda bulunmak” dedi. Yorgancılar, sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı bölgelerdeki çocukların en büyük probleminin eğitimde fırsat eşitsizliği olduğunu belirterek, çocukların özellikle pandemi döneminde uzaktan eğitim sürecine katılımlarının önemine değindi. Yorgancılar, “Bu sorunu dikkate alarak TEGV’in Hakkari Sihirli Çan Öğrenim Birimi’ne işletme sponsoru olduk. Her geçen gün daha fazla çocuk eğitim hayatına sorunsuz bir şekilde devam etsin diye çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Pandemide eğitimleri yarım kalan 140 çocuğa destek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Dermatolojinin gözdesi Hyaluronik Asit, günümüzde ağız sağlığı için kullanılıyor Adana Demir Spor Samet Aybaba ile Prensipte Anlaştı Gülten Akın şiir dinletisi İş Sanat’ta ​TikTok’ta 2020’nin En İyileri Belli Oldu Başkan Soyer Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü etkinliğine katıldı TÜİK işsizlik verileri gerçeği yansıtmaktan çok uzak

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır