Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Pedallar Kalp Sağlığı İçin Çevrildi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Pedallar Kalp Sağlığı İçin Çevrildi
Pedallar Kalp Sağlığı İçin Çevrildi

Memorial Sağlık Grubu, kalp ve damar hastalıklarının önlenmesi için düzenli fiziksel aktivite ile hareketli yaşamın büyük önem taşıdığını vurgulamak ve bisiklet sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla Dünya Kalp Günü dolayısıyla “Kalbin İçin Pedalla” etkinliğini düzenledi.

 

Memorial Bahçelievler Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Ömer Göktekin’in yönetiminde, Kalbin İçin Pedalla Grubu ve Salcano işbirliği ile düzenlenen bisiklet sürüşü, tedavileri devam eden kalp hastalarının ve profesyonel bisiklet sürücülerinin katılımı ile gerçekleştirildi. 

 

Memorial Bahçelievler Hastanesi’nden başlayan bisiklet turu Ataköy’den devam etti ve yeniden başlangıç noktasında son buldu. Bisiklet turuna katılan kalp hastaları her pedal çevirişlerinde kalplerinin yenilendiğini hissettiklerini ifade etti.

 

Memorial Bahçelievler Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Ömer Göktekin etkinlikle ilgili yaptığı konuşmasında, "Kalp hastalığının en önemli tedavisi aslında spor ve egzersizdir. Kolesterol ve şeker yüksekliği, kilo ve stres gibi riskler kalp rahatsızlıklarına yol açar. Egzersiz ve spor bütün bunların ilacıdır. Kolesterol ve tansiyonu düşürür, stres ve sıkıntıları azaltır, obeziteyi önler. Dolayısıyla bütün bu faydaları sağlayan bir etkinliktir. Bisikletin bütün sporlar içinde yeri çok farklıdır. Çünkü yapılması daha kolay bir spordur. Biz hastalarımıza hızlı yürümeyi ve yüzmeyi tavsiye ediyoruz ama en önemlisi bisiklete binmeleridir. Ameliyat ettiğimiz hastalarımıza hastanelerde bile bisiklet aracılığıyla spor yaptırıyoruz. Bisiklet sürmek bir kalp hastası için çok önemli bir spor. Kalp hastaları uzun süre bisikletle spor yapabilir" dedi.

Kalp hastalarının önemli bir kısmının obezite hastası de olabildiğini ve hızlı yürümenin kendilerine zor geldiğini anlatan Prof. Dr. Göktekin, "Ameliyat ettiğimiz hastalarımıza hastanelerde bile bisiklet aracılığıyla spor yaptırıyoruz. Hakikaten bisiklet, bir kalp hastası için bir numaralı spor diyebilirim. Kalp hastaları uzun süre bisikletle spor yaparak aktif kalabilir" diyerek sözlerini noktaladı.  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Pedallar Kalp Sağlığı İçin Çevrildi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Beril Anılanmert’in “Seyir Defteri” Sergisi İş Sanat’ta Yüreğir Kültürevlerinde Kapılar Herkese Açık İZODER Başkanı Emrullah Eruslu: “Isı yalıtımı hem cebimizi hem çocuklarımızın geleceğini korur” Güneşten Yıpranan Cildinizi Canlandırın Atalık Nohutların Hasadı Gerçekleşti Uraz Kaygılaroğlu PeP reklam filminin yüzü oldu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır