Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sakıp Sabancı Müzesin’nde Çocuk Olmak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sakıp Sabancı Müzesin’nde Çocuk Olmak
Sakıp Sabancı Müzesin’nde Çocuk Olmak

Sakıp Sabancı Müzesi Öğrenme Programları

Ekim ayında Dolu Dolu

 

Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) Öğrenme Programları, Ekim ayı boyunca farklı yaş grubundan çocuklara yönelik atölyelerle devam ediyor. 5-8 yaş arası çocuklar için düzenlenecek haftasonu çocuk atölyeleri, cumartesi ve pazar günleri Sera Atölye’de ve çevrimiçinde gerçekleştirilecek. 

 

Şeker Ahmet Paşa’nın sanatının öğrenileceği Şeker Ahmet Paşa ile Ormanda atölyesi 16 Ekim Cumartesi günü 5-8 yaş grubuna yönelik manzara ve orman tablolarına yoğunlaşacak atölyede çocuklar,  Japonların ‘shinrin-yoku’ kavramından ve Şeker Ahmet Paşa’nın eserlerinden ilhamla kendi orman ekosistemini yaratacak. 

 

“Kentimin Renkleri” atölyesi 17 Ekim Pazar günü 6-8 yaş grubuna yönelik olacak. Sanatçı Beril Ece Güler’in ‘-scape’ ve sanatçı Örsan Karakuş’un ‘Haydarpaşa Garı’ isimli işlerinden yola çıkılacak atölyede çocuklar kendi yaşadıkları sokaklardan hareketle kolaj tekniği kullanarak İstanbul’u kendi renklerinde çizecek.

 

Dün Bugün İstanbul sergisinde yer alan Ege Kanar’ın “Vasıta” isimli eserinden yola çıkarak ses dalgaları ve sesin yayılmasının inceleneceği Ses Nasıl Yayılır? atölyesi 23 Ekim Cumartesi günü gerçekleşecek. 6-8 yaş grubuna yönelik atölyede “Ses nedir?”,  “Nasıl yayılır?”,  “Sesin çeşitli özelliklerini kullanarak hayatımızı kolaylaştırabilir miyiz?” sorularının cevapları aranacak. 

 

6-8 yaş grubuna yönelik Benim Balkonum atölyesinde ise yine Dün Bugün İstanbul sergisinde yer alan sanatçı Neslihan Koyuncu Bali’nin ‘yansıma kompozisyonları’ ve ‘ritim kafesi’ isimli işleri üzerine sorgulama yapılacak. Tarihsel süreçte İstanbul’da bulunan mimari yapılarda, yaşadığımız evlerde balkonların işlevi anlatılacak. Çocuklar kendi evlerinden yola çıkarak karışık teknik kullanarak kendi balkon tasarımlarını oluşturacak. Benim Balkonum atölyesi 24 Ekim Pazar günü düzenlenecek.

 

SSM’nin Pusetli Aileler etkinliği de Ekim ayı boyunca farklı duyu ve sanat atölyeleriyle devam edecek. Henri Matisse’in (1869-1954) eserlerinden ve sanat pratiğinden hareketle hazırlanan Müzede Şekil AvıAmerikalı ressam Georgia O’Keeffe’nin eserlerinin çıkış noktası olduğu Müzede Renk AvıPop art akımının önemli isimlerinden Wayne Thiebaud’un eserleriyle şekillenen Müzede Doku Avı, 18-36 ay arasındaki minikleri sanatla buluşturacak.

 

Okul gruplarına yönelik müze turları ise öğretmenler eşliğinde ve rezervasyonla Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri  ücretsiz düzenleniyor. 

Şeker Ahmed Paşa ile Ormanda

5-8 

16 Ekim Cumartesi

11.00-12.00

Sera Atölye

Kentimin Renkleri

6-8

17 Ekim Pazar

11.00-12.00

Sera Atölye

Ses Nasıl yayılır?

6-8

23 Ekim Cumartesi

11.00-12.00

Sera Atölye

Benim Balkonum

6-8

24 Ekim Pazar

11.00-12.00

Sera Atölye

Pusetli Aileler

Yaş

Gün

Saat

Yer

Müzede Şekil Avı

18-36 Ay

12 Ekim Salı

11.00-12.00

Sera Atölye

Müzede Renk Avı

18-36 Ay

21 Ekim Perşembe

11.00-12.00

Sera Atölye

Müzede Doku Avı

18-36 Ay

28 Ekim Perşembe

11.00-12.00

Sera Atölye

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Sakıp Sabancı Müzesin’nde Çocuk Olmak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kimya sektöründe ihracat yılın ilk yarısında yüzde 40 arttı CHP’li Yüksel: “Sağlık Bakanı’nın kongrelere ‘dur’ demesini beklerdim” Birleşik Krallık’ta eğitim almak isteyen öğrenciler, 11 Ekim-3 Kasım arasında 30 üniversite ile birebir görüşme imkanı elde ediyor ​Akciğer Kanserinin Yan Etkilerine ‘Pulmoner Rehabilitasyon’ Ali Babacan:  ‘130 milyar doları sattıktan sonra kameraları kuru soğan depolarına çevirmek olacak iş değil’ Ulu Önder adına düzenlenen yol yarışı nefes kesti!

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır