Saygın Grubu Yeni Yatırımlarla Sektöre Dönüş Yapıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Saygın Grubu Yeni Yatırımlarla Sektöre Dönüş Yapıyor
Saygın Grubu Yeni Yatırımlarla Sektöre Dönüş Yapıyor

Dünyaca ünlü Bosch, Mitsubishi Electric, Buderus gibi markaların ana bayiliğini yapan Saygın Grubu, 2018 yılında çekildiği inşaat sektörüne yeni projelerle dönüş yapmaya hazırlanıyor.

Yönetim kurulu Başkanlığını Güven Saygın’ın yaptığı Saygın Grubu, 2018 krizinde inşaat sektöründeki daralmalar ve belirsizlikler nedeniyle sektörden çıkma kararı alarak, bu alandaki yatırımlarını askıya almıştı. Bu zaman zarfını yeniden yapılanmaya ve mevcut yatırımlarını sindirmeye ayıran grup aynı zamanda kendisine ait arsada, Marmaris’te lüks otel projesi geliştiren grup, koronavirüs salgını öncesinde bu işletmenin satışını gerçekleştirerek krizi fırsata çevirdi.

Sektöre dönüş sinyalleri veren şirketin bu süreçte 3 yeni şirketi de bünyesine katması bekleniyor. Teknolojik tesisat malzemeleri tedarikçiliği alanında faaliyet gösteren bu şirketlerin satın alınması konusunda son aşamaya gelindiği bilgisi gelirken, bu hareket ile kendilerini alan içerisinde daha sağlam bir konuma taşımak isteyen Saygın Grubu, böylece faaliyet kapsamını da genişletmiş olacak. Böylece sektörde büyük oynamayı hedefleyen şirket, bu amacına bir adım daha yakınlaşacak.

İnşaat alanına yeniden dahil olan Saygın Grubu, Marmaris’te yaptığı otel sonrasında yeni projelerini duyuluyor. Gruba ait Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde Edirne E5 karayolu üzerinde, Tekirdağ yolu bağlantı kavşağında yer alan toplamda 25.000 m2 olan arazi üzerine akaryakıt istasyonu ve cadde dükkânları projesi, ruhsatlandırma aşamasına geldi. Yine Grubun Büyükçekmece Çakmaklı da bulunan daha önce lojistik merkezi olarak kullanılan binasının hemen yanındaki diğer arsası da depolama alanı projesi için ruhsatlandı. Bunun yanı sıra Saygın Grubu’nun İstanbul’un Büyükçekmece ve Arnavutköy İlçelerinde toplu konut ve ticaret merkezi geliştirmeye uygun farklı m2’lerde olan arsa stokuna da proje geliştireceği gelen haberler arasında yer alıyor.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Saygın Grubu Yeni Yatırımlarla Sektöre Dönüş Yapıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

OPPO Find X Serisi’ni Qualcomm Snapdragon 888 5G Mobil Platform ile Sunacak Ayvalık Belediye Başkanı Ergin: Ayvalık Turizmde Marka! Pandemi Dönemi Komedi Dizisi Oldu KOAH hastalığı idrar kaçırma riskini arttırıyor 100 milyon TL’lik büyük ikramiye çeyrek bilete çıktı Milletvekili Sındır, “dere taşkın alanı ve fay zonuna asla konut yapmayın!”

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır