Sezen Aksu, Attila Özdemiroğlu adını Hatıra Ormanı ile yaşatacak

Ana Sayfa » MAGAZİN » Sezen Aksu, Attila Özdemiroğlu adını Hatıra Ormanı ile yaşatacak
Sezen Aksu, Attila Özdemiroğlu adını Hatıra Ormanı ile yaşatacak

Türkiye’nin önde gelen değerli sanatçılarından Sezen Aksu, 2016 yılında hayatını kaybeden besteci ve aranjör Attila Özdemiroğlu anısına TEMA Vakfı aracılığıyla Gaziantep Atmalı sahasında 5 bin fidanlık bir hatıra ormanı oluşturdu. Orman Genel Müdürlüğü ve TEMA Vakfı iş birliği ile tesis edilen sahaya Meşe türü fidan dikimleri yapılacak.
Sezen Aksu 2013 yılı boyunca verdiği konserlerinden elde edilen gelirlerin bir bölümünü TEMA Vakfı’nın Manisa Salihli Gökköy Hatıra Ormanı’na aktararak 5 bin adet fidan diktirmişti. Öte yandan, 2008 yılında değerli müzik adamları Şerif Yüzbaşıoğlu, Onno Tunç ve Uzay Heparı’nın adlarına TEMA Vakfı’nın Antalya Döşemealtı Hatıra Ormanı’na 4 bin fidan; 2015 yılında söz yazarı Aysel Gürel anısına Balıkesir Kepsut’ta 5 bin fidan; 2018 yılında Adile Naşit anısına Denizli Çal ve Sundurlu sahasında 5 bin fidan ve 2019 yılında ise Meral Okay anısına Tekirdağ Kızılcaterzi sahasında 5 bin adet fidanı toprakla buluşturmuştu. Attila Özdemiroğlu anısına tesis edilen saha ile birlikte Sezen Aksu katkıları ile dikilen fidan miktarı 29 bine ulaştı.
TEMA Vakfı gönüllüsü Sezen Aksu’ya kurduğu hatıra ormanları ile ağaçlandırma, erozyonla mücadele ve doğal varlıkları koruma çalışmalarına sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ederiz.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Sezen Aksu, Attila Özdemiroğlu adını Hatıra Ormanı ile yaşatacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Bel ya da Boyun Sorunlarınız Varsa Ev İşlerinde Bu Kurallara Dikkat Edin! Powertürk Müzik Ödülleri 6 Şubat’ta Sahiplerini Buluyor Ünlü oyuncu Pelin Karahan’ın katılımıyla filli boya ferah renkler kartelası tanıtıldı Emirates, World Travel Awards’ta Üç Ödülün Sahibi Oldu “Kapan” film ekibi seyircisinin sorularını yanıtladı Ege, yeni eğitim öğretim dönemine hazır

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır