Taner Çakır, Ankara’da gerçekleşen saldırılara tepki gösterdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Taner Çakır, Ankara’da gerçekleşen saldırılara tepki gösterdi
Taner Çakır, Ankara’da gerçekleşen saldırılara tepki gösterdi

Başkan Çakır: “O Cuma, Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir gün olarak yazıldı” Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, Ankara’da gerçekleşen saldırılara tepki göstererek, “hain saldırıları lanetliyorum. O ‘Cuma’ günü Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir gün olarak yazıldı” dedi.

Ankara’da Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Yeniçağ Gazetesi Yazarı Orhan Uğuroğlu ve KRT TV Programcısı Avukat Afşin Hatipoğlu’na saldırı düzenlendi. Olaylarla ilgili CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır kınama mesajı yayınladı.
Çakır mesajında: “Siyasiler ve gazetecileri bir ülkede düşünceleri yüzünden şiddete maruz kalıyorsa, orada büyük bir sorun var demektir. Son yaşanan saldırılar da Türkiye’de bir sorun olduğunun yeni göstergeleridir. Sn. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde gerçekleştirlen saldırı ile başlayan bu süreçte olaylar her geçen gün artmakta ve 12 Eylül’ün o soğuk ve karanlık ortamı yeniden hortlatılmak istenmekte. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir yurttaşı ve demokrasi bekçisi olarak, ülkemin bu karanlığı sürüklenmesine izin veremem. Düşünceler özgürdür, ifadeler özgürdür, herkes birbirini hakkındaki düşüncelerini nezaket ve hoşgörü çerçevesi içinde dile getirebilir ve getirmelidir. Yanlışa yanlış demek doğruya giden yolun ilk adımıdır. Bu nedenle Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sn. Selçuk Özdağ, Gazeteci Sn. Orhan Uğuroğlu ve Avukat Sn. Afşin Hatipoğlu’na gerçekleştirilen hain saldırıları lanetliyorum. O ‘Cuma’ günü Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir gün olarak yazıldı” dedi.

İZMİR – BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Taner Çakır, Ankara’da gerçekleşen saldırılara tepki gösterdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

DLR, Lazer optik saatlerin yörüngede ilk kez doğrulanması için Airbus Bartolomeo hizmetini kullanacak MURAT PARASAYAR SON REKLAMINDA ARABA YIKADI Akademisyen yazar Mehmet Y. Yahyagül’den sıra dışı bir roman Yüzde 100 yeni, yüzde 100 Caddy İstinaf Mahkemesinden Uber’e Yeşil Işık Cerrahi tulum ve maske ihracatında hibe şartı kaldırılsın çağrısı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır