Taş Yapıların Hafızası” sergisi Sokollu’da

Ana Sayfa » MAGAZİN » Taş Yapıların Hafızası” sergisi Sokollu’da
Taş Yapıların Hafızası” sergisi Sokollu’da

Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından “Taş Yapıların Hafızası” 3 boyutlu maket ve “Kırklareli – Haskovo Sınır Ötesi Ortak Kültürel ve Tarih Mirasımız” fotoğraf sergisi 12 Ekim Salı günü Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda açılıyor. Kırklareli ve Haskovo illerinde yer alan 20 önemli tarihi ve arkeolojik alanın 3 boyutlu maketlerinin bulunduğu maket ve fotoğraf sergisi 17 Ekim tarihine kadar vatandaşların ziyaretine açık olacak. 

 

Lüleburgaz Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi Belediye Meclis Toplantı Salonu önemli bir sergiye ev sahipliği yapacak. AB Başkanlığı’nın Interreg – IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İş Birliği Programı’nın İkinci Teklif Çağrısı kapsamında Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Haskovo Tarih Müzesi iş birliğinde, “Kültürel Hazine Evi” isimli projesi doğrultusunda uygulanan “Taş Yapıların Hafızası” maket ve “Kırklareli – Haskovo Sınır Ötesi Ortak Kültürel Tarih Mirasımız” isimli fotoğraf sergisi 12 Ekim’de açılıyor. 

 

20 önemli alanı 3 boyutlu görme fırsatı!

 

Sergide Kırklareli ve Haskovo illerinde yer alan 20 önemli tarihi ve arkeolojik alanın 3 boyutlu maketleri, en görkemli dönemlerindeki halleriyle sergilenecek. Bununla birlikte fotoğraf çalışmalarıyla alanların günümüzdeki mevcut durumunu gösteren fotoğraf sergisi de olacak. Sergide proje doğrultusunda 3 dilde ve artırılmış gerçeklik içeren tanıtım katalogları da bulunacak. Sergiye katılım sağlayan ilgililere de kataloğun da tanıtımı yapılacak. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Taş Yapıların Hafızası” sergisi Sokollu’da - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Antalya Büyükşehir Belediyesi Serik Caddesi Gebiz Yolu kesişim kavşağını düzenliyor Fibaemeklilik Pembe Kurdele ile meme kanserine karşı mücadelesini sürdürüyor Nil Burak yoğun bakımda! Uluslararası Hemşireler Günü kapsamında pandemi sürecinde hemşirelik konuşulacak Little Caesars İstanbul’da Büyümeye Devam Ediyor İzmir +1 Fest’in kapanışı Evdeki Saat’ten

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır