Tekfen Vakfı Burs Programı İçin Başvurular Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tekfen Vakfı Burs Programı İçin Başvurular Başladı
Tekfen Vakfı Burs Programı İçin Başvurular Başladı

Tekfen Vakfı, her yıl olduğu gibi bu yıl da maddi desteğe ihtiyaç duyan başarılı üniversite öğrencilerine burs veriyor. Bu yıl 4 Ekim’de başlayan Tekfen Vakfı burs başvuruları tekfenburs.org adresinden 17 Ekim tarihine kadar devam edecek. 

 

Başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan gençlerin eğitimini desteklemeyi hedefleyen Tekfen Vakfı’nın burs başvuruları 4 Ekim’de başladı. Tekfen Vakfı burs programı kapsamında bu yıl da Türkiye'de öğrenim gören ve maddi desteğe ihtiyaç duyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 550 öğrenciye burs verecek. Bugüne kadar 3 bine yakın öğrencinin mezuniyetine ve onların iş hayatına atılmasına destek olan Tekfen Vakfı’nın, burs programından yararlanmak isteyen öğrencilerin tekfenburs.org üzerinden, başvurularını 17 Ekim’e kadar tamamlamaları gerekiyor.

 

Tekfen Vakfı, burs programıyla gençlerin eğitim sürelerinin tamamı boyunca onlara destek olmayı hedefliyor. Bu nedenle burs başvuruları arasında okuduğu akademik birimi yeni kazanan adaylara öncelik tanınıyor. Burs programına kabul edilen öğrenciler eş zamanlı olarak okullarından, resmi (bursiyer Kredi Yurtlar Kurumu’nun geri ödemeli kredisinden faydalanabilir, bursundan faydalanamazlar), özel kurum-kuruluş ya da sivil toplum kuruluşlarından (STK) burs alamıyor. Kriterleri arasında bölüm kısıtlaması olmayan Tekfen Vakfı bursundan faydalanmak isteyen öğrencilerin, velileri arasında en yüksek gelir sahibi kişinin aylık brüt gelirinin 6 bin 337 TL ve altında olması şartı aranıyor.

Ayrıca bursiyerlere Tekfen Grup Şirketleri’nde staj imkânı da sunuluyor. Bu kapsamda Grup Şirketleri’ne stajyer alımlarında Tekfen Vakfı bursiyerlerine öncelik veriliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tekfen Vakfı Burs Programı İçin Başvurular Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kış Aylarında Altıncı Hastalık Riskine Dikkat Pandemi sigorta ihtiyaç ve çözümlerini yeniden şekillendiriyor Beş Okul’un Buluşması ile UzaktanEğitimde Fark Yaratıyorlar Sakarya Büyükşehir Belediyesi 2021 Yaz Etkinlikleri başlıyor Amazfit, ESOK Rally’nin Resmi Akıllı Saat Partneri Oldu Amor Towles’ten Siyah Beyaz Bir Manhattan Hikâyesi

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır