TOYP(Türkiye’nin on başarılı genci) Talks ilham veren başarıları izleyici ile buluşturuyor

Ana Sayfa » MAGAZİN » TOYP(Türkiye’nin on başarılı genci) Talks ilham veren başarıları izleyici ile buluşturuyor
TOYP(Türkiye’nin on başarılı genci) Talks ilham veren başarıları izleyici ile buluşturuyor

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği’nin (JCI) dünya çapında 1981 yılından bu yana düzenlediği, “Ten Outstanding Young Persons of the World”ün Türkiye ayağı olan TOYP- “Türkiye’nin 10 Başarılı Genci” projesi çalışmalarını dijitale taşıdı.

TOYP, başarılı gençlerin çalışmalarını görünür kılmayı, onları daha duyarlı ve aktif vatandaş olmaları yönünde teşvik etmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda “Türkiye’nin 10 Başarılı Genci Projesi”, alanında uzman jüri komitesi tarafından kategorisinde birinciliğe layık görülen gençleri ağırlayacakları TOYP Talks serisini başlattı.

Hikayeleriyle ilham olan birincilerinin TOYP serüvenlerini ve çalışmalarını anlattığı “TOYP Talks” serisinin ilkini 29 Mayıs saat 20’de JCI Türkiye Youtube kanalından canlı olarak gerçekleştirdi. 

2011 JCI Türkiye TOYP Ödülleri'nde, İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet kategorisi birinciliğine layık görülen ve otizmli bireylerin yeteneklerini sporla keşfetmelerini sağlayarak toplumda var olmalarına destek olan Sporben Otizm Aileleri Gençlik ve Spor Kulübü Kurucusu Bener Erkorur TOYP Talks serisinin ilk konuğu oldu.

Bener Erkorur “Sporben olarak  Türkiye’de 872 otizmli birey ve ailelerinde yarattığımz farklar ile beraber 15 Otizm ve Spor Kulünü kurulmasına vesile olduk. 2009'da Antalya'da gerçekleştirilen Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Türkiye Şampiyonası'na 4 sporcumuz katıldı.” dedi. Farklı branşlarda şampiyonluklar elde eden Sportizm programlarına devam eden otizmli sporcuların, Türkiye Özel Sporcular Fedarasyonu'nun organize ettiği başka turnuvalara da katılmasına destek veren Erkorur, izleyiciden yoğun ilgi gördü ve gelen soruları da canlı yayında yanıtladı. 

Otizm konusunda ki çalışmalarıyla fark yaratan Bener Erkorur TOYP sürecinde uluslararası platformlarda yer almanın uluslararası yatırımcılarla tanışabilmek adına elverişli bir ortam sağladığını ve projesini destekleyecek sponsorlar bulma aşamasında TOYP birinciliğinin çok etkili olduğunun altını çizdi.

Açılışta yer alan JCI Türkiye Başkanı Altuğ Türkdalı ve JCI İstanbul Başkanı Tolga Kayasu TOYP’un ulusal ve uluslararası önemini vurgularken, programın moderatörlüğünü gerçekleştiren TOYP 2021 Direktörü Sevinç Yazılıtaş “TOYP 26 yıllık bir miras, bu proje ile başarılı gençlerimizi desteklemeye devam edeceğiz. TOYP Talks serimiz ile bu başarıları ölümsüzleştirebileceğimiz bir dijital hafıza yaratmayı planlıyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

TOYP(Türkiye’nin on başarılı genci) Talks ilham veren başarıları izleyici ile buluşturuyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Akbank 39. Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi Yarışması’na Başvurular Başladı Ege ve Güneydoğu’ya talep artarken Yeni pandemi önlemleri konut piyasasını da etkiledi Bitpanda’nın Açıklaması: Ether’in Yükselişi Devam Edebilir Aliağaspor FK, Hazırlık Maçında Farklı Kazandı The Future Healthcare 2021 Konferansı’nda Sağlığın Bugünü ve Geleceği Konuşulacak Anker’den Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak Hediye Önerileri

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır