Türk Kızılay, Mayıs Ayı Boyunca Aliağa’da

Ana Sayfa » GÜNCEL » Türk Kızılay, Mayıs Ayı Boyunca Aliağa’da
Türk Kızılay, Mayıs Ayı Boyunca Aliağa’da

Türk Kızılay Ege Bölge Müdürlüğü, yaptığı gönüllü kan bağışı ile İzmir’in kan bağışı şampiyonu unvanını alan Aliağa’da “Ulusal Güvenli Kan Temini Programı” kapsamında 1-2-3-4-5-7-10-11-14-15-17-18-19-21-22-23-28-29-30 Mayıs 2021 tarihlerinde mobil kan bağışı aracı bulunduracak. Kan Bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar Demokrasi Meydanı’nda 10:00 ile 24:00 saatleri arasında hizmet verecek olan mobil kan bağışı aracına müracaatta bulunabilecek.

 

 

KISITLAMADA RANDEVU ALARAK BAĞIŞTA BULUNABİLİRSİNİZ

Kısıtlama döneminde kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşların sokağa çıkma muafiyetinden yararlanabilmeleri için https://kanver.org/ sayfasından randevu oluşturmaları gerekiyor. Vatandaşlar, oluşturulan randevu sonrasında telefonlarına gelen SMS bilgisi ile bağış noktasına giderek kan bağışında bulunabiliyor. Yapılan kan bağışının ardından Kızılay yetkilileri tarafından kendilerine verilen “Kan Bağışı Yapmıştır Belgesi” ile evlerine dönebiliyorlar. Güvenlik güçlerine SMS bilgisi ile “Kan Bağışı Yapmıştır Belgesi”nin gösterilmesi yeterli oluyor.

 

2006 yılından bugüne devam eden “Güvenli Kan Temini Programı” kapsamında toplumun tüm kesimlerini kan bağışı konusunda duyarlı olmaya davet eden Türk Kızılay, ülkemiz genelinde 18 Bölge Kan Merkezi ve 67 Kan Bağışı Merkezi olarak ülke ihtiyacı olan 2,5 milyon ünite kan ürününü karşılamak adına faaliyetlerini sürdürüyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türk Kızılay, Mayıs Ayı Boyunca Aliağa’da - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Engelsiz Adımlar Projesi

Engelsiz Adımlar Projesi 06 Mayıs 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Muğla Büyükşehir 179 Milyon Yolcu Taşıdı Tüm Üretim Tesislerinde Güneş Enerji Santralleri Kuruluyor Anker’den Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak Hediye Önerileri 43. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 01 – 04 Nisan 2021’de Pandemi Döneminin Ebeveyn Açmazı: Ders Mi? Oyun Mu? Babacan:‘100 milyon doz aşı lazım ama daha grip aşısını bile yaptıramadık’

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır