“Türkiye, ekonomik olarak ince bir buz tabakasında ilerliyor”

Ana Sayfa » GÜNCEL » “Türkiye, ekonomik olarak ince bir buz tabakasında ilerliyor”
“Türkiye, ekonomik olarak ince bir buz tabakasında ilerliyor”

“COVID-19 bize dünyada kutupsuzlaşmanın olabileceğini gösterse de ben aynı görüşte değilim”

COVID-19 bize dünyada kutupsuzlaşmanın olabileceğini gösterse de ben aynı görüşte değilim”

Girişimci, iş insanı ve Fütürist Alphan Manas, siyaseti, tarihi ve ekonomiyi fütürizm çatısında değerlendirerek, bizleri bekleyen geleceğe hem bireysel düzeyde hem de ülke olarak nasıl hazırlanılması gerektiğini MAG röportajında anlattı.

Yeni dünyada güç savaşlarının azalmadan devam edeceğini belirten Manas, “ Aslında COVID-19 bize dünyada kutupsuzlaşmanın olabileceğini gösterse de ben aynı görüşte değilim. Yeni dünyada güç savaşları azalmadan devam edecektir. Belki pandemi süresi boyunca bazı ülkeler, sahip oldukları gücün aslında var olmadığını göstermiş olabilirler. Örneğin ABD, sağlık konusunda sınıfta kaldı. Ama uluslararası rezervlerin %64’ü ve dünya ticaretinin %60’ı ABD Doları iken ABD ticari gücünü elinden bırakmamak için her türlü yolu kullanmaya devam edecektir. ABD ve Çin teknoloji konusunda güçlerini ortaya koyarak bir anlamda kutuplaşma sağlayacaklardır. Türkiye’yi diğer gelişmekte olan ülkelerden ayırmamız gerekiyor” dedi.

Beyaz Haber Ajansı (BHA)

“Türkiye, ekonomik olarak ince bir buz tabakasında ilerliyor” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

AB Uyum Komisyonu Başkanı Gülpınar’dan: ‘Fransız Mevkidaşkarına ‘Hz. Muhammed’ kırmızı çizgimizdir’ mektubu 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA CAN FEDA… KIA Motors ve Nadal 5 yıl daha birlikte Miray Daner:” Aşık Olduğumda Şeffaf ve İçtenim” Dünyada 2016 yılında en çok silahlı atak Amerika kıtasında oldu Dijitalleşme ile Artan Güvenlik Saldırılarından Nasıl Korunuruz?

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır