UEFA prestijini sürdürmek için Türk yatırımcı ile görüşüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » UEFA prestijini sürdürmek için Türk yatırımcı ile görüşüyor
UEFA prestijini sürdürmek için Türk yatırımcı ile görüşüyor

Avrupa’nın en büyük kulüplerinin UEFA Şampiyonlar Ligi’ne alternatif olarak Süper Lig kurması UEFA’yı finansal adımlar atmaya yöneltti. Türk yatırımcı Dalınç Arıburnu'nun kurucu ortağı olduğu ve Global Yatırım Holding'in stratejik yatırımcısı olan Centricus Asset Management ile 6 milyar Euro büyüklüğünde bir finansman paketi için görüşmeler yürüten UEFA, bu yolla ABD'li yatırım bankası JPMorgan'ın desteklediği 12 kulüplü Süper Lig'e karşı hedefliyor.

 

Centricus, Global Yatırım Holding’te yüzde 31,2'lik hisse ile stratejik yatırımcı olurken, kurucu ortağı Dalınç Arıburnu yönetim kurulunda yer alıyor. Centricus'un aralarında Katar Kraliyet Ailesi ve Japon Softbank'ın da olduğu küresel yatırımcıları bulunuyor. Arıburnu, Ekim 2016’da Softbank adına finans tarihinde tek seferde toplanan en büyük kaynak 100 milyar dolar ile Vision Fund’un kurulmasını gerçekleştirdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

UEFA prestijini sürdürmek için Türk yatırımcı ile görüşüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Engelsiz Adımlar Projesi

Engelsiz Adımlar Projesi 06 Mayıs 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Doktorum Yanımda özel konu ve konuklarıyla ekranlara gelmeye devam ediyor Lojistik önemini korumaya devam edecek Cumhurbaşkanı atama kararları Resmi Gazete’de İngiliz liseleri hangi özelliklerinden dolayı tercih ediliyor? Doç. Dr. Hadiye Yılmaz Odabaşı: “İstiklal Marşımız ülkenin varlık, birlik ve bağımsızlık sembolüdür” Kuzey Kıbrıs’ta ‘Güvenli Dijital İmza’ periyodu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır