Uluslararası alanda küçük düşürülmemizin nedeni dış politikada kötü yönetimdir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Uluslararası alanda küçük düşürülmemizin nedeni dış politikada kötü yönetimdir
Uluslararası alanda küçük düşürülmemizin nedeni dış politikada kötü yönetimdir

“ABD Başkanı Joe Biden’ın, iç politika kaygılarıyla tek yanlı bir tarih okumasına dayanan ‘soykırım’ ifadesini kullanmasını güçlü bir biçimde kınıyoruz. Bu tanımanın zaten sağlıklı olmayan ikili ilişkilerimiz üzerindeki ilave tahrip edici etkisi izahtan varestedir.

Türkiye’nin her geçen gün uluslararası alanda maalesef küçük düşürüldüğü yeni bir olayla karşılaşıyoruz. Bunun nedeni iç ve dış politikada kötü yönetim, zayıflayan ekonomimiz ve gücümüzdür.

Türkiye’de kurumların zayıflatılmasının ve ilişkilerin bir kişinin iradesine indirgenerek yürütülmesinin bizi getirdiği yer burasıdır. ABD Kongresi’nde dostumuz kalmamıştır. Kurumlar arası ilişkiler ihmale uğramıştır. Topyekûn bir kurumsal onarım sürecine girmediğimiz takdirde ülkemizi daha karanlık günler beklemektedir.

Öte yandan, ortak acılarımızı istismar eden bu tutum dolayısıyla Ermeni vatandaşlarımızın rencide edilmemelerine özen gösterilmesi çağrısında bulunuyoruz.

Bizim idealimiz ülke içinde ve dışında barış, istikrar, iş birliği ve refahtır. Geçmişe saplanıp kalmak değil, geçmişten ders çıkararak güzel yarınları inşa etmektir.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Uluslararası alanda küçük düşürülmemizin nedeni dış politikada kötü yönetimdir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Engelsiz Adımlar Projesi

Engelsiz Adımlar Projesi 06 Mayıs 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Çocukların Yetenekleri Nasıl Keşfedilir İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’e Başkanlardan ziyaret Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Sezaryenle doğan çocukta stres hormonu daha çok salgılanıyor” Çukurova Belediyesi Türkiye’de yine bir ilke imza attı Ali Babacan:  ‘Son genel seçimlerin kaybedeni Sayın Erdoğan’dır’ OTAM, TOSB’da yeni test merkezini açıyor

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır