Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Üniversiteye karar verirken nelere dikkat etmek gerekir?

Ana Sayfa » Üniversiteye karar verirken nelere dikkat etmek gerekir?
Üniversiteye karar verirken nelere dikkat etmek gerekir?

Bu günlerde en çok sorulan sorulardan biri “Üniversite tercihini yaparken nelere dikkat etmeliyiz?” bu yazıda bu sorunun cevabıyla ilgili birkaç püf noktaya değineceğiz.

Birinci olarak öğrencilerinin maddi kaygılarını en aza indirgemekle beraber bireysel ilerlemelerine odaklanmalarını da sağlamalarını önemsemeli. Spor, sanat bursu gibi önceliklerin dışında tercih sıralaması bursu olarak da kendini gösterebilir.

Çok önemli bir nokta ise iş arama noktasında katkı sağlıyor mu? Mezuniyet sonrası imkanlar daha üniversite tercihi yapılırken kendini öne çıkaran belirleyicilerden biri oluyor. Tercih edeceğiniz üniversite size bu konuda ne kadar imkân sunuyor bunu asla göz ardı etmemelisiniz.

Tercihiniz bölümünüzle ilgili iş dünyasıyla sizi öğrenciliğiniz boyunca bir araya getirebiliyor mu? Sektör profesyonellerin içinde bulunduğu dersler konusunda imkanlar sunabiliyor mu?

Dikkat edilmesi gereken bir husus da deneyerek ve uygulayarak edinilen bilgilerin daha kalıcı olduğudur. Rahat çalışma ortamlarında ve ulaşılan son teknik malzemelerle hazırlanmış laboratuvarlarda teoriyi pratikle bir araya getiren üniversiteler sizin daha güvenle iş dünyasına atılmanızı sağlayacaktır.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Üniversiteye karar verirken nelere dikkat etmek gerekir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İlk kez seyircisiz oynanacak Amerika Açık Tenis Turnuvası, farklı bir deneyim sunacak Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin; ‘Coşkuyu yüreğimizde yaşıyoruz’ IŞIL YÜCESOY’DAN “KAYBOLAN YILLAR” / 41 yıl önce 41 yıl sonra “Uluslararası eğitim pazarında Türkiye’nin üleşi arttı” Umre ziyaretleri yasaklandı umre parasını ödeyenlerin paraları ne olacak? Kalekim A.Ş Grubundan Pınar Gültekin cinayetiyle alakalı kamuoyu açıklaması geldi

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır