Usta sanatçı koronavirüse yenik düştü!

Ana Sayfa » MAGAZİN » Usta sanatçı koronavirüse yenik düştü!
Usta sanatçı koronavirüse yenik düştü!

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Yabancı Damat dizisinde Eleni karakterini canlandıran Ayla Karaca’nın koronavirüs nedeni ile vefat ettiğini duyurdu.

Duyurduğu ölüm ve hastalık nedeni ile magazin camiasında “Felaket Tellalı” lakabı ile ünlenen ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, usta oyuncu Ayla Karaca’nın hayatını kaybettiğini duyurdu. Akay, “Ünlü oyuncu Ayla Karaca’yı kaybettik. 18 Mart 2021 Çarşamba günü İzmir’de 87 yaşında vefat eden Ayla Karaca, Yabancı Damat dizisinde Eleni karakterini canlandırmıştı. Asıl adı Atina Miloharakti olan Ayla Karaca, uzun zamandır bakımevinde kalıyordu ve maalesef koronavirüse yenik düştü. Cenazesi yarın 22 Mart 2021 Pazartesi günü saat 12:00’da Uzunçayır Rum Ortodoks Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verilecek. Sevenlerine sabır dilerim.” ifadelerini kullandı.

Ayla Karaca Kimdir?

1933 yılında İstanbul Kurtuluş’ta dünyaya gelen Ayla Karaca, ilk olarak 1944’te Ses Tiyatrosu’nda Kapan adlı piyesle oyunculuğa başladı. Okuduğu bir Rumca şarkı ile tanınırlığı arttı. Muammer Karaca grubunun esas kadrosunda yer aldı. Bir Anadolu turnesinde arkadaşlarının verdiği Ayla adı ve Muammer Karaca’dan aldığı soyadı ile Ayla Karaca sahne adını aldı. Çok sayıda tiyatro oyununda rol alan sanatçı Ayşe’nin Duası, Yavuz Sultan Selim ve Yeniçeri Hasan, Sürgün, Lale Devri, Barbaros Hayrettin Paşa gibi çok sayıda filmde ve televizyon dizilerinde de rol aldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Usta sanatçı koronavirüse yenik düştü! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İlber Ortaylı’dan etno açıklamalar Selin Şekerci: “Her sene ısrarla konservatuvar sınavlarına giriyordum.” İşverene verilecek asgari ücret desteğinin ayrıntıları belli oldu Okul öncesinden 8. sınıfa yepyeni yayınlar HUAWEI – IPSOS araştırması Türkiye’deki dizüstü bilgisayar tercihlerine ışık tutuyor Devrilen konteynere zabıta müdahalesi

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır