UV-C ışık kaynağı üretim kapasitesini bu yıl 8 katına çıkarıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » UV-C ışık kaynağı üretim kapasitesini bu yıl 8 katına çıkarıyor
UV-C ışık kaynağı üretim kapasitesini bu yıl 8 katına çıkarıyor

Eindhoven, Hollanda – Aydınlatmada dünya lideri Signify (Euronext: LIGHT) UV-C lamba üretim kapasitesini artırarak UV-C ürün portföyünü genişletmeye hazırlanıyor.

Aydınlatmada dünya lideri Signify (Euronext: LIGHT) UV-C lamba üretim kapasitesini artırarak UV-C ürün portföyünü genişletmeye hazırlanıyor. Şirket; hava, yüzey ve eşya dezenfeksiyonuna yönelik artan küresel talebe UV-C aydınlatmasında edindiği 35 yılı aşkın uzmanlığı ile yanıt veriyor.

Signify kapasitesini artırarak ve UV-C portföyünü genişleterek yeni normale alışmaya çalışan dünyada insanların güvende kalmalarına katkıda bulunuyor.UV-C aydınlatması, etkili ve güvenilir bir dezenfektan olarak başarısını kanıtladı. Boston Üniversitesi tarafından yakın zamanda gerçekleştirilen bir laboratuvar testine göre, Signify’ın UV-C ışık kaynaklarının COVID-19’e yol açan virüsü saniyeler içinde etkisiz hale getirdiği doğrulandı. Kurumların operasyonlarını sürdürme ve güvenli ortamda hizmet verme yollarını araştırdığı bir dönemde gelen bu bilgi kritik önem taşıyor.

Signify’ın yeni UV-C ürün grubunda çok çeşitli profesyonel uygulamalara yönelik lambalar ve kabinler yer alıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Signify Dijital Çözümler Lideri Harsh Chitale, “Hava, yüzey ve eşya dezenfeksiyonu için özel olarak geliştirilen 12 adet UV-C aydınlatma armatürü ailesini pazara sunduk. Bu ürünlerle ofis, okul, spor salonu, mağaza, depo ve toplu taşıma gibi pek çok farklı müşteri segmenti hedefleniyor.” diye konuştu.

Ürünler arasında ofislerde, okullarda ve tuvaletlerde derin yüzey dezenfeksiyonu için ideal bir çözüm olan UV-C armatürleri yer alıyor. Bu ürünlere sadece insansız ve hayvansız ortamlarda kullanımı garanti etmek üzere sensörler ve kontrol mekanizmaları eklendi. Bunların dışında, otel odasına taşınabilen veya otobüs ve tren gibi toplu taşıma araçlarındaki yüzeylerin dezenfeksiyonunda kullanılabilen ayaklı mobil UV-C armatürler yer alıyor.

Signify, eşya dezenfeksiyonu için bir dizi güvenli ve pratik UV-C dezenfeksiyon kabinini piyasaya sunuyor. Bu kabinler, ofislerde ve belediye binalarında ziyaretçi kartlarının, telefonların, çantaların, dizüstü bilgisayarların ve cüzdanların dezenfeksiyonunda kullanılıyor. Mağazalarda ise iade edilen ürünlerin, gözlüklerin ya da kabinde denenen kıyafetlerin dezenfeksiyonu için ideal çözüm olarak öne çıkıyorlar.

UV-C armatürler, yüzey dezenfeksiyon tünellerinin içerisinde de kullanılabiliyor. Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren dev bir perakende şirketi, alışveriş arabası dezenfeksiyonu için pilot UV-C tüneli uygulamasını başlattı. Hindistan’da ise bir otel, otele giriş sırasında misafirlerin çantalarını Signify UV-C tüneliyle dezenfekte etme planları yapıyor.

Signify, geçtiğimiz günlerde UV-C dezenfeksiyon çözümlerinde engin bir uzmanlığa sahip olan Hollanda merkezli Germicidal Lamps & Applications (GLA) adlı küçük bir şirketin hisselerini satın alarak portföyünü tamamladı. İki şirketin anlaşması, GLA’nın UV-C üst hava dezenfeksiyon portföyünün yanı sıra derin uygulama bilgisini kapsıyor.

Signify Dijital Çözümler Avrupa Lideri Paul Peeters görüşlerini şöyle açıklıyor: “GLA’dan aldığımız varlıklar ve bilgi birikimi, UV-C tabanlı üst hava dezenfeksiyon sistemlerine dair yol haritamızdaki ilerleyişimizi hızlandırmamıza yardımcı olacak. Bu ürünleri yakın zamanda dünya genelinde satışa çıkarmayı planlıyoruz.”

Üst hava dezenfeksiyonu armatürlerini ortamda insan varken de uygulamak mümkün zira bulunduğu yüksekliğin yanı sıra kullanılan koruma ve optik teknolojisi de UV-C ışık kaynağına maruziyeti önlüyor. Odanın üst kısmındaki hava sürekli olarak UV-C ışımasıyla ve odadaki hava akışının doğal konveksiyonu ile dezenfekte ediliyor. Dolayısıyla bu teknoloji; okul, ofis, spor salonu, perakende mağaza ve benzeri yakın temaslı yerler için mükemmel bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Otuz beş yıldan uzun bir süredir UV teknolojisine öncülük eden Signify, UV-C aydınlatması alanında başarısı kanıtlanmış bir geçmişe sahip. Signify’ın UV-C aydınlatma sisteminin tasarım, kurulum ve kullanım aşamaları, ürüne özel güvenlik talimatları doğrultusunda gerçekleştiriliyor ve sıkı bir şekilde denetlenen endüstriyel süreçler sonucunda üretiliyor.

UV-C ışık kaynağı üretim kapasitesini bu yıl 8 katına çıkarıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Reklamcılık Sektörünün En Büyük Global Araştırması için Start Verildi CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinledi. Feride Çetin: “Oyunculuğun Er Meydanı Tiyatro” Mart Ayında DocuBox HD Ekranlarında Brezilya’yı Gezeceğiz Ekonomik büyümeyi sanayi, sanayinin büyümesini ise inşaat malzemeleri sanayisi sürüklüyor PUMA İLHAM VEREN KADINLARI “SHE MOVES US” KAMPANYASIYLA KUTLUYOR

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır