Vegan ve Ekolojik Hijyen Ürünleri Tercih Etmek İçin 3 Sebep

Ana Sayfa » GÜNCEL » Vegan ve Ekolojik Hijyen Ürünleri Tercih Etmek İçin 3 Sebep
Vegan ve Ekolojik Hijyen Ürünleri Tercih Etmek İçin 3 Sebep

Temizlik ürünleri, içeriklerinden dolayı çevreciler ve hayvanseverlerin en hassas olduğu konuların başında geliyor. Özellikle bazı markaların ürünlerin test aşamalarında hayvanları kullanıyor olması, toplum tarafında ciddi hassasiyete sebep oluyor.

Özellikle pandeminin ortaya çıkması, hijyen konusunun oldukça önemsenmesini sağladı. Çamaşır deterjanlarından bulaşık tabletlerine, yumuşatıcılardan sabunlara kadar hayatın birçok alanında hijyen ürünlerini düzenli olarak kullanmak gerekiyor. Bu ürünlerde de doğa, insan ve hayvan dostu seçenekler artık raflarda yerini aldı.

Uluslararası Ecomark ve V-Label sertifikalarına sahip ekolojik, vegan hijyen ürünleri markası Life By Fakir’i bünyesinde bulunduran Saruhan Kimya ve Temizlik Ürünleri Pazarlama Müdürü Zeynep Mercan, “Günümüzde insanların çevreye ve hayvan haklarına duydukları hassasiyet giderek artmaktadır.  Bu hassasiyet tüketicilerin alışveriş reflekslerini de doğrudan etkiliyor. Özellikle kişisel bakım, hijyen kategorisinde bulunan ve günlük hayatta sık kullanılan ürünlerin satın alım kararını verirken doğaya ve canlılara dost ekolojik ve vegan sertifikalı olmasına dikkat ediyorlar. Biz de Life By Fakir serisi ürünlerimiz ile insanların bu hassasiyetlerine hijyen ürünleri alanında cevap veriyoruz. Ürünlerimizde hayvansal içerikler bulunmamasının yanı sıra hiçbir ürünümüz hayvanlar üzerinde test edilmemektedir. Ayrıca ürünlerimizde GDO, SLS, paraben, klor gibi kimyasallar kullanmayarak doğayı ve insan sağlığını da koruyoruz.” dedi.

Ekolojik ve vegan ürünleri tercih etmek için insanların birçok sebebinin olduğunu belirten Zeynep Mercan, en önemli 3 maddeyi şöyle sıraladı:

Hayvan Dostlarımıza Sahip Çıkmak   

Geçmişten günümüze bazı markaların, ürün test aşamalarında hayvanları kullandıklarını biliyoruz. Bu hayvanların denek olarak kullanılıp çeşitli eziyetlere maruz kalması kabul edilemez. Aynı gezegende nefes aldığımız bu dostlarımızla birlikte ekolojik sistemi bozmadan dünyanın sürdürülebilirliğine katkı sağlamalıyız.

Doğal Kaynakları Korumak 

İnsanların sonsuzmuş gibi faydalandığı doğal kaynaklar artık alarm vermeye başladı. Özellikle yağışların azlığı ve sulardaki kirlilik oranı başta kuraklık olmak üzere birçok sorunu geleceğimize taşıyor. Aynı zamanda suyun doğru kullanımı da kuraklığı azaltma konusunda oldukça önemli. Günlük hayatta kullandığımız tüm ürünlerin doğada çözünürlüğü kolay ve ekolojik olmasına dikkat ederek doğal kaynaklarımızın sürdürülebilirliğine büyük katkı sağlayabiliriz.

İnsan Sağlığına Etkileri

İnsan sağlığı açısından da ekolojik ve vegan ürünleri tercih etmek yüksek önem taşıyor. Beslenmeden günlük hayatta kullanılan ürünlere kadar günümüzde bunu yaşam tarzına çeviren birçok insan bulunuyor. İnsanlar, hem doğayı ve doğadaki canlıları hem de kendi sağlığını korumak için bitkisel içerikli ekolojik ve vegan ürünleri tercih edebilir.    

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Vegan ve Ekolojik Hijyen Ürünleri Tercih Etmek İçin 3 Sebep - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Engelsiz Adımlar Projesi

Engelsiz Adımlar Projesi 06 Mayıs 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Muğla Büyükşehir 179 Milyon Yolcu Taşıdı Tüm Üretim Tesislerinde Güneş Enerji Santralleri Kuruluyor Anker’den Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak Hediye Önerileri 43. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 01 – 04 Nisan 2021’de Pandemi Döneminin Ebeveyn Açmazı: Ders Mi? Oyun Mu? Babacan:‘100 milyon doz aşı lazım ama daha grip aşısını bile yaptıramadık’

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır