YAZAR ORHAN ŞAHİNOĞLU “ZÜHRA” ADLI İLK KİTABINI OKURLARIYLA BULUŞTURDU.

Ana Sayfa » MAGAZİN » YAZAR ORHAN ŞAHİNOĞLU “ZÜHRA” ADLI İLK KİTABINI OKURLARIYLA BULUŞTURDU.
YAZAR ORHAN ŞAHİNOĞLU “ZÜHRA” ADLI İLK KİTABINI OKURLARIYLA BULUŞTURDU.

Yazar Orhan Şahinoğlu’nun “Zühra” adlı ilk kitabı, mart ayında raflarda yerini aldı. Şahinoğlu, Dorlion Yayınevi etiketiyle edebiyat dünyasına kazandırdığı eserini şöyle anlatıyor:

“Zühra” içinde yaşadığımız toplumun kadına bakışı yönünden satırlara indirgenmiş bir yansımasıdır. Kadının toplumdaki yerini anlatan bu eser; kadının yaşadığı sıkıntıları, hedeflerine ulaşırken karşılaştıkları engelleri aşmasındaki başarısıdır.

“Zühra” daha bebekken acıyla başlayan bir yaşamın, onda bıraktığı eksik bir tarafın hüznünü yansıtıyor. Yaşadığı yere olan amaçsızca bağlılığı ve beraber büyüdüğü arkadaşlarına olan yakın dostluğu, Zühra’yı bir adım öne çıkarıyor. Zühra’nın doğumuyla başlayan ve hayatı boyunca devam eden sayısız mücadele zamanlarında bile insanlara olan olumlu tutumu başarma arzusuyla birleştiğinde karşımıza güçlü bir kadın portresinin çıktığını söyleyebiliriz.

“Zühra” aynı zamanda Bitlis’in değerlerini, kültürünü ve yapısını kendi penceresinden yansıtmaya çalışıyor. Bitlis’in 600 yıllık kültürünün dışında yöre halkının kadına bakış açısını ve insan ilişkilerini okuyucuya kendi iç sesinden, farklı bir perspektiften anlatıyor

YAZAR ORHAN ŞAHİNOĞLU “ZÜHRA” ADLI İLK KİTABINI OKURLARIYLA BULUŞTURDU. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung bu yıl da herkesi siber zorbalığa karşı #FarkınaVar hashtag’i ile harekete geçmeye davet ediyor! İran medyası: IAEA Lideri Amano’yu ABD ve İsrail öldürdü Miray Daner:” Aşık Olduğumda Şeffaf ve İçtenim” Molped’in yeni marka yüzü Elçin Sangu, reklam filminde ‘Kız Sözü’ veriyor “Sel ve su taşkınları ‘Hizmet Kusuru’dur” Gölbaşı’nın Büyük Projeleri Görücüye Çıktı..

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır