Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yazar Uğur Tergek, “sessiz yokuş” adli kitabını anlatıyor

Ana Sayfa » MAGAZİN » Yazar Uğur Tergek, “sessiz yokuş” adli kitabını anlatıyor
Yazar Uğur Tergek, “sessiz yokuş” adli kitabını anlatıyor

Başarılı yazar Uğur Tergek’in “Sessiz Yokuş” adlı ilk kitabı, geçtiğimiz ay raflarda yerini aldı. Yazarın yaşamsal panoramik eseri, Yason Yayıncılık etiketiyle edebiyat dünyasına kazandırıldı.

Uğur Tergek, 26 parçadan meydana gelen eserini şu sözlerle anlatıyor:

Sessiz Yokuş’un odak noktası sosyal bir mesajdır ki o sosyal mesaj; “Birinin diğer birinde olabildiği ve bunun insanı, özellikle de her faili etkileyişine dair” sosyal bir mesajdır. Fail, iç dünyasının her değişimine karşın diğer birini bir denge kurarak içinde yaşatabiliyor ve ben, bunu şiir diliyle anlatmak istedim. Her bölüm, anlaşılması için diğer bölümle bütünlük arz eder ve eserimin konseptini “Sessiz Yokuş” adı veya kelime öbeği anlatır. Sosyal insan, süje olarak diğer bir süjesine gerektir. Bu yüzden bir yokuştur bu; fakat sessizdir ve sessizlik bazı sınırlılıkların söz konusu olduğunu gösterir; ama sınırlılıklar, ne düzeyde doğrudur? Sınırlılıkların gerçeğe olan her bir etkisinin sorgulanması, sosyal insanın önünü açacaktır. Kültürel aktarımcı olmak, sosyal insanın ayrılmaz bir yönüdür ve “Sessiz Yokuş” bunu sağlamaya mesajıyla katkı sağlayacaktır.

Yazar Uğur Tergek, “sessiz yokuş” adli kitabını anlatıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Tuna Velibaşoğlu Artık Kendi Yolunda / Kendi Yolunu Çizdi Ölümlü Trafik Kazalarından Sonra Talep Edebileceğiniz Haklar Dr. Asil Mucize ile Umut Akyürek’ten Güz Gülleri düeti Faturasını ödeyemeyenin hattı kapanmayacak; gecikme neması de yok İstanbul Pendik metro istasyonundaki cinsel taciz şüphelisi tutuklandı ABD’de yaşlılar arasında intihar vakaları arttı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır