Yolcu360’ın yeni CTO’su Utku Altınkaya oldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yolcu360’ın yeni CTO’su Utku Altınkaya oldu
Yolcu360’ın yeni CTO’su Utku Altınkaya oldu

Geniş portfoyü ve karşılaştırmalı çözümleri ile misafirlerine en uygun aracı kolaylıkla seçme şansı tanıyan araç kiralama platformu Yolcu360’ın yeni Teknoloji Direktörlüğü (CTO) görevine M. Utku Altınkaya getirildi.

Misafirleri için olduğu kadar tüm paydaşları ve çalışanları için de bir mutluluk kaynağı olmak için çalışan araç kiralama platformu Yolcu360, yazılım dünyasında birçok başarıya imza atan M. Utku Altınkaya’yı ürün ve yazılım ekiplerinden sorumlu Teknoloji Direktörü (CTO – Chief Technology Officer) olarak atadı.

Kısa bir süre önce Senior Software Architect göreviyle Yolcu360 ekibine katılan M. Utku Altınkaya, yeni görevinde Yolcu360 CEO’su Umut Yıldırım’a bağlı olarak görev yapacak ve Yürütme Kurulu’nda yer alacak. Altınkaya, Teknoloji Direktörü olarak Yolcu360’ın teknolojideki gelecek vizyonunu belirleyerek teknoloji ekiplerini yönetecek ve teknolojik altyapı ile sistemin geliştirilmesinden sorumlu olacak.

Kariyerine henüz 11 yaşındayken yazılım geliştirerek başlayan M. Utku Altınkaya, 12 yaşında ilk yazılımını Burdur İl Sağlık Müdürlüğü’ne satarak profesyonelliğe adım attı. Mersin Fen Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği eğitimi aldığı sırada çeşitli web ve mobil uygulama girişimlerinde bulundu. Yüksek ölçekli servisler üzerinde telekomünikasyon sektöründe önce geliştirici daha sonra takım lideri olarak görev aldı. İsveç menşeli Room328 AB ve Invio şirketlerinde CTO olarak çalıştı. Son olarak Metglobal’de CTO görevinde bulundu ve sektör lideri performansa sahip seyahat arama motorunun baştan sona geliştirilmesinde yer aldı.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Yolcu360’ın yeni CTO’su Utku Altınkaya oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Vodafone TV’nin Nisan ayında izlenme rekoru kırdı Ersin Alok ile zamanda yolculuk Emlakjet oda sayısı tercihlerini açıkladı: Hayalimizdeki ev 3 oda bir salon Yarım çay bardağı suyla petekler ısınıyor Avansas’ta Üst Düzey Atama Gıdada en itibarlı şirket Barilla oldu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır