Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Zeynep Erbay Son Ep’si İle Müziğin Derinliklerinde Bir Yolculuğa Çıkıyor

Ana Sayfa » MAGAZİN » Zeynep Erbay Son Ep’si İle Müziğin Derinliklerinde Bir Yolculuğa Çıkıyor
Zeynep Erbay Son Ep’si İle Müziğin Derinliklerinde Bir Yolculuğa Çıkıyor

Soul Clap Records şirketiyle çalışan ilk Türk kadın prodüktör, müzisyen ve DJ Zeynep Erbay, “Escape From the Toxic Train” adlı son EP’si ile 10 yılın ardından elektronik müziğe duygu yüklü bir geri dönüş yapıyor.

 

Uzun yıllar çalışmalarını Amerika’da yürüten müzisyen, prodüktör ve DJ gibi farklı şapkalarıyla müzik endüstrisine dokunan yetenekli sanatçı Zeynep Erbay, 3 parçadan oluşan yeni EP’siyle dinleyicilerini selamlıyor. Müzikal olarak “synthed out house” ve disko türlerini barındıran çalışma ile Erbay, insanlar ile gezegen, birey ve başkaları arasındaki ilişkileri inceliyor. Erbay’ın elektronik müziğe 10 yıl aradan sonra dönüş yaptığı EP aynı zamanda kişisel bir nitelik de taşıyor. Sanatçı “Escape From the Toxic Train” ile anı hissetmeyi, hassasiyetlerini ve içinde kalanları müziği aracılığıyla yansıtıyor.

 

Sanatçı Zeynep Erbay; “Son iki yıldır, hayallerimi yazıp çizmeye daha fazla vakit ayırıyorum. “Escape From the Toxic Train” gördüğüm bir rüyanın, toksik bir trenden kaçışın hikayesini anlatıyor. Bu öyle bir tren ki içindeki herkes çok eğleniyor ama bu eğlence onları giderek mahvediyor. Ancak bir noktadan sonra tren daha da ölümcül olmaya başlıyor ve içindekiler kendi kendilerini yok etme noktasına geliyor. Bu sırada tren, Amsterdam’da bir kanaldan geçiyor ve yavaşça ikiye bölünmeye başlıyor; içinden sızan toksinler kanal sularına karışıyor. O anda, ne olduğunun farkına varmaya başlıyorum ve dışarı atlayarak trenden kaçmayı başarıyorum. Öte yandan tren bilinmezliklerle dolu karanlığa doğru yoluna devam ediyor. Toxic Train, üzerinde yaşadığımız gezegeni temsil ederken bize çok önemli mesajlar da veriyor… Biz insanlar; kendimiz, doğa ve birbirimiz ile zehirli ilişkilerimize devam edersek kesinlikle tatlı bir yolculuk sürdüremeyeceğiz. Bunu tersine çevirmek için hâlâ bir fırsatımız var. Benim dileğim, farkındalığımızı ve duyarlılığımızı arttırmak ve içimizdeki SEVGİYE sımsıkı sarılmaktır.” diyerek çalışmanın ardında yatan motivasyonlarını ifade ediyor.

 

Escape From the Toxic Train albümünün kapak fotoğraf çekimi Mustafa Nurdoğdu ve Art Direction & Design tarafı Amerikalı sanatçı Benjamin Lieber tarafından yapıldı. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Zeynep Erbay Son Ep’si İle Müziğin Derinliklerinde Bir Yolculuğa Çıkıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

5G, Sanal Mobil şebeke Hizmetlerinde Önemli Fırsatlar Sunacak Oyununu Yap! Oyun sektörüne gir! Genç girişimciler kuleizmir Oyun Girişimciliği ve Yazılım Merkezi’nde buluşacak Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası Müzikseverleri İspanya’ya Müzikal Yolculuğa Çıkardı! “1,5 milyar dolarlık ekonomi yaratacak” Batıgöz’den Bakü’ye 10 Milyon Dolarlık Yatırım A1 Capital’in 2020 yılı kârı 73 milyon TL oldu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır